E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

njerëz

Banka Botërore: 60 milion njerëz mund të përballen me varfëri ekstreme

Deri në 60 milion persona do të përballen me “varfëri ekstreme” si pasojë e koronavirusit, ka paralajmëruar presidenti i Bankës Botërore, David Malpass. Ai ka...

India evakuon miliona njerëz në prag të një stuhie të fuqishme

India ka nisur evakuimin e miliona njerëzve nga bregu i saj lindor, i cili pritet të goditet nga një stuhi e fuqishme. Stuhia pritet të...

Robotët në kohën e pandemisë/ Pse disa njerëz po shqetësohen

Ndërsa distanca fizike mes njerëzve shihet si rrezik në këtë kohë pandemie, dyqanet po e kthejnë vëmendjen tek robotët për të kryer detyra thelbësore. Përdorimi...

Berat/ Tre persona mbesin të bllokuar brenda në një pus

Tre persona nga Berati kanë mbetur të bllokuar brenda një pusi, të cilin po e hapnin për vaditje. Mësohet se ngjarja është shënuar në fshatin...

Koronavirusi, sa të vlefshme janë maskat

Gjithnjë e më shumë njerëz mbajnë prej ditësh maska. Në shumë vende madje mbajtja e maskave është e detyrueshme. Po a kanë ndonjë efekt...

Tragjike në Spanjë/ Brenda 24 orëve, COVID-19 merr qindra jetë njerëzish

Situata paraqitet mjaft kritike në Spanjë. Brenda 24 orëve, koronavirusi ka marrë 838 jetë njerëzish. Spanja është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, ku...

COVID-19/ Rama: Do humbasim njerëz, por të mos humbasim një mal me njerëz

Kryeministri Edi Rama përmes një video-mesazhi i ka bërë thirrje edhe njëherë qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të respektojnë masat...

Bilanci thellohet më tej, sa jetë njerëzish ka marrë deri më tani koronavirusi

Bilanci i viktimave nga koronavirusi fatkeqësisht është thelluar më shumë. Deri më tani 1,669 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit vdekjeprurës. 69,270 persona rezultojnë...

Koronavirusi po merr jetë në mënyrë të frikshme, reagon Papa Françesku

Numri i viktimave nga koronavirusi sa vjen e rritet gjithnjë e më shumë, ndërkohë lidhur me situatën shqetësuese ka reaguar edhe Papa Françesku. Ai ka...

Njerëzit në ankth në mbarë botën, publikohet filmi i parë për koronavirusin

Virusi i rrezikshëm që fillimisht u përhap në Kinë, deri më tani ka marrë 106 jetë njerëzish. Njerëzit janë në ankth e panik nga frika...

Të fundit

Malajzi/ S’do ta besoni, kapet peshku me dhëmbë njeriu (FOTO)

Një peshk i cili i ka dhëmbët të ngjshme me njeriun, është kapur në Malajzi. Imazhet e peshqve të vegjël janë shpërndarë gjerësisht në...

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...