E enjte, 13 Gusht, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

nivel

Infektimet e reja në Gjermani arrijnë “nivelin alarmues”

Sërish në Gjermani janë regjistruar mbi 1200 raste të reja të infektimeve me virusin Corona. Kjo gjendje ka alarmuar edhe Ministrin e Shëndetësisë, Jens Spahn. Ministri...

Dollari zbret në nivelin më të ulët në gati tre vjet

Monedha e gjelbër ka shënuar një tjetër rënie në tregun e brendshëm edhe gjatë ditës së sotme, ndryshe nga euro që ka ndalur nënçmimin. Sipas...

Ibra: Mund të luaj në të njëjtin nivel deri në moshën 50-vjeçare

Zlatan Ibrahimovic po tregon një formë shumë të mirë me Milanin. Edhe pse 38 vjeç, suedezi është kthyer në udhëheqësin e kuqezinjve në fushë...

Kërcënimi nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus,...

S’është më sekret/ Olsi Bylyku dhe e dashura e tij e çojnë lidhjen në një tjetër nivel

Aktori i njohur i humorit Olsi Bylyku gjithnjë është treguar tejet i rezervuar kur fliste për jetën e tij personale. Për muaj të tërë ai...

Euro rrëzohet sërish, nivel tjetër rekord më i ulët i 11 viteve

Euro ka shënuar një rekord të ri të ulët gjatë ditës së sotme, duke arritur në nivelet e këmbimit të vitit 2008. Sipas të...

Klopp e lë në stol, Shaqiri “mbi katër rrota” në të njëjtin nivel me Ronaldo e Pogba

Xherdan Shaqiri është duke kaluar një moment mjaft të vështirë te Liverpool, pasi nuk aktivizohet prej disa ndeshjesh. Aventura e tij me “The Reds”...

Klima/NASA: Shkrirja e akujve në Arktik në nivel shqetësues

Niveli i akullit të detit në Arktik për periudhën e dimrit është në shkallën më të ulët të regjistruar ndonjëherë,” deklaron Agjencia Amerikane e...

“Trondit” gazetari: Shumë shpejt, ndalime në nivel ish-ministrash

Gjatë debatit ne emisionin “Java” ne RTSH, gazetari investigativ Artan Hoxha, lëshoi “bombën’ e radhës, ku tha: “Shumë shpejt do të ketë ndalime në...

Olsi Rama: Futbolli shqiptar pa nivel, stadiumet duhet të jenë festivë

Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama ishte i ftuar një natë më parë në emisionin “Procese Sportiv”, ku foli për herë të parë...

Të fundit

“Jemi me Greqinë dhe Qipron”, presidenti i KE telefonon Erdogan

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka deklaruar se mbështet Greqinë dhe Qipron në situatën e tensionuar që është krijuar me Turqinë. Sipas mediave greke,...

Itali/ Testim i detyrueshëm për koronavirusin për udhëtarët nga 4 vende të BE-së

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, njofton se udhëtarët që vijnë në Itali nga Kroacia, Greqia, Malta dhe Spanja do të përballen me testimin...

Greqi/ Rritet numri i viktimave, ulen rastet e reja

Greqia ka regjistruar sot një rritje të numrit të viktimave nga koronavirusi. Sipas Worldometers, gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj janë shënuar 5...

Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Në Maqedoninë e Veriut, Presidenti Stevo Pendarovski i dorëzoi sot kryetarit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev mandatin për formimin e qeverisë. Zoti Zaev...

Flet mjeku që kontrolloi sot pas aksidentit djalin e Hashim Thaçit

Mjeku Naser Syla ka folur në lidhje me gjendjen shëndetësore të Endrit Thaçit, djalit të Hashim Thaçit, që u përfshi sot në një aksident. Mjeku...