E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Klopp e lë në stol, Shaqiri “mbi katër rrota” në të njëjtin nivel me Ronaldo e Pogba

Xherdan Shaqiri është duke kaluar një moment mjaft të vështirë te Liverpool, pasi nuk aktivizohet prej disa ndeshjesh. Aventura e tij me “The Reds” nisi mjaft mirë, duke shënuar gola të rëndësishëm dhe duke asistuar, por pas një dëmtimi gjërat kanë ndryshuar dhe Klopp nuk e ka aktivizuar.

Por megjithatë, privatisht Shaqiri është bashkuar me futbollistët më të mirë të omentit, si Cristiano Ronaldo, Paul Pogba, Antoine Griezmann etj. Fjala është për “Rolls-Royce”, makinën e tij të re, që ka blerë.

Është “Rolls-Royce” më i fuqishëm i të gjitha kohërave, – shkruan prodhuesi i makinave në fjalë, në faqen e vet të internetit. Xherdan Shaqiri ia ka bërë vetes një dhuratë të tillë, e cila, siç raporton “Blick”, ka çmimin e 370.000 frangave zvicerane. Të paktën, “mbi katër rrota”, Shaqiri është tani në një nivel me yjet e mëdhenj të futbollit botëror.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...