E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

ndryshim

Ndryshim kufijsh në Ballkan? Ish-presidenti slloven: Këtë e di dhe Bruskeli

Presidenti i parë i Sllovenisë së pavarur, Milan Kucan deklaroi se ekziton një letër për ndryshimin e kufijve në Ballkam, megjithëse zyrtarët në vendin...

A duhet të ndryshojnë kufijtë e Ballkanit?

Nga: Harun Karčić “Newsweek” Lajmi kryesor këto ditë në Ballkan është qarkullimi i një dokumenti të paqartë jozyrtar, që thuhet se është hartuar nga kryeministri...

Basha: Shqiptarët e kanë vendosur ndryshimin, të gjithë në kutitë e votimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbylli fushatën elektorale në sheshin ''Nënë Tereza'' në kryeqytet. Gjatë fjalës së tij, Basha u shpreh i bindur se...

Basha në Levan: Nuk jeni skllevër të askujt, votoni për ndryshim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u ndal në Levan në vijim të takimeve elektorale për zgjedhjet e 25 prillit. Gjatës fjalës së tij, Basha...

Basha thirrje socialistëve: Ejani bashkohuni në marshimin tonë drejt ndryshimit

Kryetari i Partisë Lulzim Basha i ka bërë thirrje socialistëve të që sipas tij janë të ndershëm, që t'i bashkohen në marshimin e opozitës...

Kur flet Amerika për ndryshimin… çfarë nënkupton?

Nga: Mentor Nazarko Intervista e fundit e ambasadores amerikane pak para zgjedhjeve, me të drejtë u komentua fuqishëm dhe krijoi shpresë tek kampi opozitar, posaçërisht...

Pse është kaq e vështirë të ndryshosh mendje?

Ndryshimi i mendjes është diçka shumë e vështirë. Në fakt, pasi marrim një qëndrim të caktuar për diçka ose mbi dikë, ndryshimi i mendimit...

Formati i ri/ Ja si pritet të transformohet Champions League

Formati i ri i Champions League do të marrë formë në ditët në vijim. Sipas medias sportive portugeze ‘A Bola’, formati i ri, i...

Basha: Edhe 31 ditë për të nisur rrugën drejt ndryshimit

Partia Demokratike hapi zyrtarisht fushatën elektorale, 1 muaj nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në fjalën e tij, kryetari i partisë më të madhe opozitare,...

Basha: Të bashkuar për të sjellë ndryshim dhe për të futur Shqipërinë në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme ka qenë në Vorë, Kamëz dhe Marikaj, ku ka zhvilluar takime me qytetar të ndryshëm. Teksa...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...