E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Basha: Shqiptarët e kanë vendosur ndryshimin, të gjithë në kutitë e votimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbylli fushatën elektorale në sheshin ”Nënë Tereza” në kryeqytet.

Gjatë fjalës së tij, Basha u shpreh i bindur se shqiptarët e kanë vendosur ndryshimin, të cilën nuk ka fuqi dhe forcë që ta ndalë.

Basha i ftoi të gjithë qytetarët veçanërisht rinisë, që të marrë pjesë masivisht në votimet e së dielës, dhe të votojnë për ndryshim.

Lulzim Basha: ”Nuk ka fuqi, forcë ta ndalë këtë që po vjen. I pandalshëm është ndryshimi, besimi juaj, tek Shqipëria, i pandalshëm është besimi im tek ju, populli i Tiranës e Shqipërisë. Ejani të fillojmë ditën e dielë t’ia kthejmë Shqipërinë shqiptarëve, Tiranën banorëve të saj, të hapim rrugën e të ardhmes, për vogëlushët, prindërit, duke votuar numrin 9. Të gjithë tek kutitë e votimit, askush mos mungojë. Rini e Tiranës, priji ndryshimit. Rini e Shqipërisë, ju jeni ata që i dhatë zemrën kësaj fushate. Rindezët shpresën. Ju jeni ata që po i prini fitores së thellë dhe më të madhe. Dhe fitorja para të gjithëve do të jetë e juaja, rini e mrekullueshme e kombit tim.

Edhe 4 orë fushatë, edhe 2 ditë e 4 orë për t’u ndarë nga e keqja, për ta kthyer këtë shpresë në kutitë e votimit. Ditën e dielë për ndryshimin, voto numrin 9, për jetën dhe sigurinë voto numrin 9, për të ardhëm, për Shqipërinë, për Shqipërinë si gjithë Europa. Ejani pra miq, të derdhim këtë dritë shpresë, paqësisht, denjësisht, që bashkimi më i madh i shqiptarëve në 30 vite të shndërrohet në fitoren më të thellë ashtu siç do jetë e diela. E diela e bekuar e fitores, duke votuar numrin 9, bashkë për ndryshim.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....