E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

ndertime pa leje

Ndërtimet pa leje nuk kursejnë as kalanë e Krujës

Ndërtimet pa kriter nuk janë të pakta në vendin tonë. Një nga problematikat për të cilat dhe qeveria është angazhuar. Vetë kryeministri Rama u...

Shemben 4 objekte pa leje në Kepin e Rodonit

IKMT ka nisur me shembjen e ndërtimeve pa leje. Sikundër ishte njoftuar edhe më herët, paraditen e sotme janë shembur 4 objektet e para...

Arrestohet biznesmeni i njohur, një tjetër në kërkim

Një biznesmen i njohur është vënë në pranga, e në kërkim është pronari i truallit ku do ngrihej një godinë pa leje. Avni Morina,...

Ndërtimet pa leje/ Meçe: Bregdeti duhet të çlirohet nga kioskat

Inxhinieri Arben Meçe, e shikon si të domosdoshme aksionin e qeverisë, për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonat bregdetare, pasi sipas tij, bregdeti...

Shembja e ndërtimeve në bregdet/ Lapaj-zv.ministrit: Janë shqiptarë, jo serbë

Juristi i njohur, Adriatik Lapaj ka reaguar ashpër ndaj aksionit të IKMT-së, për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonat bregdetare në jug. I ftuar...

Ndërtimet pa leje/ Nën hetim kryeinspektori i IMT-së Dibër dhe 3 inspektorë

Kryeministri Rama ka urdhëruar që javën e ardhshme të nisë shembja e ndërtimeve pa leje, kryesisht në bregdet. Ai u ka lënë afat pronarëve deri...

‘Furtunë’ në IKMT, shkarkohen pesë inspektorë

Pesë inspektorë në Sarandë janë shkarkuar, pasi nuk kanë ndaluar ndërtimet pa leje. Inspektorët e Mbrojtjes së Territorit në Sarandë lejonin ndërtimet pa leje...

Ndërtimet pa leje pas tërmetit/ Veliaj: Falim 988 gjoba

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi faljen e 988 gjobave të vëna nga inspektoratet e ndërtimit, për qytetarët të cilët ndërtuan pa...

Lejuan ndërtime pa leje, pranga dy zyrtarëve të Bashkisë së Kamzës (Emrat)

Dy punonjësit e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Kamëz kanë rënë në prangat e policisë pasi kanë shpërdoruar detyrën. Në kuadrër të operacionit...

“Mbyllën sytë” për ndërtimet pa leje, në pranga tre zyrtarë në Berat

Tre zyrtarë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit (IMT) janë vënë në pranga nga Policia e Beratit. Ata akuzohen për “shpërdorim detyre”. Sipas njoftimi të...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...