E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Ndërtimet pa leje/ Meçe: Bregdeti duhet të çlirohet nga kioskat

Inxhinieri Arben Meçe, e shikon si të domosdoshme aksionin e qeverisë, për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonat bregdetare, pasi sipas tij, bregdeti ka nevojë të pastrohet nga ato që ai i quajti kioska. Deklarata e Meçës u bë mbrëmjen e sotme në emisionin ”Open” në Top Channel.

Meçe u shpreh se do të prishen të gjitha ndërtimet, me apo pa leje që ndodhen buzë detit, sepse ka shkelje.

Arben Meçe:Të gjitha ato do të prishen, me leje pa leje. Ka pasur sabotazhe, janë dhënë leje dhe certifikata pronësie, kur aty është rërë, buzë detit. Duhet të nisë një hetim i plotë, pasi gjithë zona e bregdetit është e pushtuar. Të gjithë ata që e dinë këtë, të lexojnë kodin penal se çfarë i pret në momentin kur konstatohet në flagrancë dhe kur duhet të ballafaqohen me shkeljet e rënda, të fillojnë t’i prishin vetë.

U bëj me dije dhe shumë të qartë që nga instruktori deri te punëtori i thjeshtë se me kodin penal janë të gjithë pjesë e e zinxhirit të fajësisë. Nuk mundet dot të thuash unë jam një punëtor, më morën nuk di ca bëj , është njësoj sikur të thuash më morën të mbillja bar po në fakt po mbillja kanabis”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...