E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

bregdet

“Bëni kujdes! Prona do të shkojë tek i zoti”, Kadastra: Mos u mashtroni

Kadastra Shqiptare ka apeluar ndaj qytetarëve, që të kenë kujdes e të mos bien pre e disa personave që paraqiten si punonjës të këtij...

Shemben 11 objekte pa leje në Dhërmi, merren masa administrative ndaj pronarëve

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se gjatë kësaj jave janë verifikuar 11 ndërtime pa leje në linjën e bregdetit në Dhërmi. Këto 11...

Aksioni i Policisë dhe IKMT-së/ Lleshaj: Vija bregdetare s’duhet te preket nga paligjshmëria

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur në lidhje me aksionet e nisura nga policia dhe IKMT, për shembjen e godinave pa leje në...

Gjendet i mbytur një 37-vjeçar në bregdetin e Durrësit

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës, teksa policia ka gjetur trupin e pajetë të një 37-vjeçari në bregdet. Sipas policisë, trupi i viktimës...

“Ça kujtoni ju mor legena?” Deputeti rrëmben tokën-shtet në bregdet

“Stop” ndalet në Sarandë, pasi qytetari Ardit Cikuli, komshi me deputetin e Ballit Kombëtar, Artur Roshi, denoncon se ky i fundit po tenton të...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ndryshe nga ditët paraardhëse, moti sot paraqitet pa reshje e përmbytje. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet për momente të...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Temperaturat Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 9/ 16 °C; në vendet...

Fluks pushuesish drejt bregdetit, trafik i rënduar në Thumanë

Tashmë që jemi në fundjavë dhe po ashtu në kulmin e sezonit turistik shumë qytetarë të huaj dhe shqiptarë zgjedhin që të pushojnë në...

Kontrolle në bregdet/ Denaj-bizneseve: Deklaroni çmimet reale

Gjatë një inspektimi në Golem, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj, e cila shoqërohej nga drejtuesit e Hetimit Tatimor, u ndal për...

Fotot/ Sherr dhe alkool, futbollisti bën pushime të shfrenuara në bregdetin spanjoll

Xhon Stons është fotografuar i pirë duke shijuar pushimet në bregdetin spanjoll. Mbrojtësi është pikasur në Ibiza ku ekuilibri i tij nuk ka qenë...

Të fundit

“Sot në orën 13:00”/ Rama del me njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama pritet të japë vendimin final të Partisë Socialiste, mbi reformën zgjedhore. Kreu i qeverisë ka njoftuar me anë të një postimi...

E përndiqte për një kohë të gjatë, arrestohet maniaku 61-vjeçar në Tiranë

Blutë e Tiranë kanë prangosur një 61-vjeçar. Arrestimi i shtetasit me inicialet D. D., 61 vjeç është bërë nga Komisariati nr.4 në kryeqytet. 61-vjeçari dyshohet...

Gjashtë fakte/ Çfarë tregon urina për gjendjen tuaj shëndetësore

Urina është një nga elementët kryesorë, që mund të zbulojë problemet shëndetësore. Ndonëse shpesh injorohet dhe nuk i kushtojmë rëndësinë e duhur, pasojat janë...

Keni probleme me mushkonjat? Zhdukini përgjithmonë me limona e hudhra

Pickimet e mushkonjave shkaktojnë jo vetëm bezdisje, por edhe kruarje, të cilat shpesh sjellin infeksione. Ndonjëherë, kafshimet e mushkonjave dhe nga insekte të tjera,...

Sherri tek Partizani/ Zbulohet kush u zu me Boldorin poshtë pallatit

Ka shkuar në pesë numri i të infektuarve me COVID-19 te skuadra e Partizanit. Lajmin e ka bërë me dije klubi i Partizanit në...