Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Etiketa

mbesa

Durrës/Xhaxhai 50-vjeçar në një lidhje dashurie me mbesën 27-vjeçare

Një personazh që njihet në Durrës, 50-vjeç, është vënë në pranga pas denoncimit nga mbesa e tij, sepse ai nuk pranonte që ti jepnin...

Shokuese/ I moshuari përdhunon mbesën 13-vjeçare, njihej si person problematik

Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja shokuese që ka ndodhur sot në fshatin Barbullinjë, ku një i moshur ka përdhunuar mbesën e tij...

“Nëna duhet të iki në qiell?”, Nora Malaj rrefen çastin prekës pas infektimit (VIDEO)

Ti rikthehesh normalitetit pas shërimit nga koronavirusi, nuk është aspak e lehtë. Kjo është pohuar nga personazhe të shumtë, të cilët edhe pas trajtimit,...

Mbesa e Bin Laden: Nëse Trump nuk fiton zgjedhjet, SHBA do të ketë një tjetër “11 Shtator”

Mbesa e ish-terroristit, Osama Bin Laden, ka paralajmëruar se nëse zgjedhjet në SHBA do të fitohen nga Joe Biden, amerikanët mund të përjetojnë një...

Dëshmia e mbesës së Kadri Hazbiut: Ja çfarë ndodhi me xhaxhanë para arrestimit

Memorie.al publikon historinë e panjohur të Hasan Hazbiut, vëllait të ish-anëtarit të Byrosë Politike dhe Ministrit të Brendshëm e të Mbrojtjes, Kadri Hazbi Dautajt,...

“Ka rënë pallati”/Humbi motrën dhe mbesën nën rrënoja, flet vëllai i 30-vjeçares

Qindra qytetarë durrsakë, kanë ardhur ti japin nderimet e fundit viktimave. Një detaj prekës i ka emocionuar të gjithë. Ajeti, i përcolli për në...

“Je bërë shumë e bukur”/ Kapet 45-vjeçari që abuzoi me mbesën e mitur

Një 16-vjeçare u përdhunua nga xhaxhai i saj, i cili tashmë është vënë në prangat e policisë. Fatmir Jonuzi, 45-vjeç, nga fshati Grabian në...

“Me 500 euro marr dy shqiptarë të të vrasin”, gjyshja kërcënon mbesën

Një 82-vjeçare në Rimini të Italisë ka kërcënuar mbesën dhe të dashurin e saj me fjalinë: “Me 500 euro marr dy shqiptarë të të...

Mbesa e Musine Kokalarit, eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian

Arba Kokalari është zgjedhur eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian. 32-vjeçarja shqiptare, e cila jeton preh vitesh në Suedi, mori mbështetjen e suedezëve në...

“Pjesë e historisë. Kërkesë për libër, film…” Flet mbesa: Kush ishte Admir Murataj

Ilir Murataj i ka kushtuar një shkrim vëllait të tij Admir Murataj në rrjetin social ‘Facebook’, ku mbeti i vrarë në grabitjen e miliona...

Të fundit

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...

Mot me diell, temperatura deri në 31 gradë celsius për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Por në orët e...