E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Nëna duhet të iki në qiell?”, Nora Malaj rrefen çastin prekës pas infektimit (VIDEO)

Ti rikthehesh normalitetit pas shërimit nga koronavirusi, nuk është aspak e lehtë. Kjo është pohuar nga personazhe të shumtë, të cilët edhe pas trajtimit, u është dashur kohë për rikthimin e shëndetit të plotë. Nora Malaj e ka kaluar me vështirësi COVID-19, ndërsa rrëfeu eksperiencën e saj në “ABC e Pasdites”. Moderatori i programit e pyeti Nora Malaj për ritakimin me mbesën pas situatës së sikletshme që kaloi me Covid 19.

Ajo tha se ka përjetuar emocione të forta, ndërsa e krahasoi me ngjarjen e shembjes së murit të Berlinit, ku njerëzit u takuan të mallëngjyer.

“Kur u takuam me vajzën, ka qenë një moment shumë mallëngjyes. Vajzën e kishte marrë tmerrësisht shumë malli, ndërkohë që dëgjonte situatën, që po ndodh një gjë, por nuk i kishin shpjeguar pasi e kishin çuar tek gjyshërit e tjerë në Vlorë”.

Nora shtoi se kishin përjetuar disa humbje në familje, dhe kjo e kishte trembur mbesën për situatën e saj shëndetësore aq sa e kishte pyetur: Nëna duhet të iki në qiell?”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...