E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

maska

Vaksina, një buzëqeshje e fshehur poshtë maskës

Nga: Andi Bushati Ndonëse Edi Rama i ftoi shqiptarët, këtë vit të ri, të buzëqeshin me shpresë për ardhjen e vaksinës, duket se edhe për...

Njihuni me fjalët më të kërkuara nga bota për vitin 2020

Ndërsa bota u pushtua nga pandemia Covid-19, "koronavirusi", "vaksina", "maska" dhe "papunësia" u shfaqën si termat më popullorë për këtë vit. Dhe në ndihmë të...

Biden: Do t’u kërkojë amerikanëve të mbajnë maska për 100 ditë

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden tha të enjten se një ndër vendimet e tij të para si president do të jetë t’u kërkojë...

Pa maska: Policia gjobit 1.579 qytetarë, ‘ndëshkim’ edhe për lokalet

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin, për zbatimin e masave anticovid. Në 24 orët e fundit janë ndëshkuar me masë administrative 1.579...

Covid-19, Meta: Të shtohen testimet, maskën ta mbajnë të gjithë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i bën sërish thirrje qeverisë që të shtojë testimet për Covid-19, dhe të rrisë buxhetin për sistemin shëndetësor. Nga ana...

Nuk respektuan masat anti-covid, gjobiten 20 administratorë lokalesh

Nga dje, Shqipëria vendosi orën policore për të frenuar përhapjen e Covid-19. Nga ora 22:00 e deri në 06:00, ndalohet qarkullimi i njerëzve, i mjeteve...

Kryemadhi: Mjekëve kirurgë u jepet një maskë në 5 ditë

Menaxhimi i situatës së pandemisë Covid-19, dhe shtimi i rasteve, ka përplasur opozitën me mazhorancën. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se në spital mjekëve...

Nuk mbanin maskat, gjobiten 619 persona

Policia e Shtetit vijon kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së...

Rriten rastet me Covid, policia shton gjobat për mos mbajtjen e maskës

Situata epidemiologjike e Covid-19 po përkeqësohet nga dita në ditë në vendin tonë, pasi shifrat janë rritur në mënyrë të ndjeshme. Por, mesa duket qytetarët...

Pa maskë në Itali? Gjoba shkon nga 280-1000 euro

Prej ditës së sotme, në Itali ka nisur zbatimi i masave të reja anti-Covid të cilat kanë ndarë vendin në tre zona të kuqe. Autoritetet...

Të fundit

75 mln euro humbje/ Skuadra italiane heq dorë nga ndërtimi i stadiumit të ri

Gjatë mbylljes së bilancit për vitin 2020, bordi i drejtorëve të Romës njoftoi se ata nuk do të shkojnë më përpara me projektin për...

Meta: Kush prek votën dhe provokon sovranin, do të marrë përgjigjen e merituar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim pune me përfaqësues të Shoqatës “Durrësi Autokton”. Kreu i Shtetit u njoh me përpjekjet e kësaj...

Sfidat e mëdha që ka përpara qeveria e Albin Kurtit

Nga: Bruna Celic “Center for European Policy Analysis” Që kur Kosova shpalli pavarësinë e saj nga Serbia në vitin 2008, ajo ka mbajtur 6 palë...

Tenderi i ushqimeve, SPAK merr të pandehur 3 zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka marrë të pandehur tre anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave pranë Ministrisë së Mbrojtjes,...

Trump le të hapur mundësinë e rikandidimit në 2024-ën

Ish-Presidenti i SHBA Donald Trump u shfaq të dielën si republikani dominues i vendit, me përpjekjen që partia të fitojë përsëri kontrollin e Kongresit...