E mërkurë, 22 Shtator, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

masakra

Talebanët ‘torturuan dhe masakruan’ burrat nga pakica Hazara

Talebanët kohët e fundit torturuan dhe "masakruan" disa anëtarë të pakicës Hazara në Afganistan, thotë Amnesty International. Dëshmitarët kanë dhënë rrëfime tronditëse për vrasjet, të...

Vra*jet në Velipojë/ Seancë në spitalin e Traumës, vendimi për të plagosurit

Gjykata e Shkodrës ka caktuar sot masën e sigurisë “arrest në burg” pa afat për Hasan Ferracakun dhe Elmidin Dylin. Këta dy shtetas mbetën...

22 gëzhoja në tarracën e hotelit, zbardhet dinamika e masakrës në Velipojë

Pas katër ditësh hetime, është zbardhur dinamika e masakrës në Velipojë. Grupet hetimore kanë hedhur dritë mbi dinamikën e kësaj ngjarje, ku mbetën të...

I pari qëlloi Hasan Ferracaku/ Detaje nga masakra me 4 viktima në Velipojë

Zbardhen detaje të reja në lidhje me tragjedinë e ndodhur dy ditë më parë në Velipojë, ku nga përplasja me armë midis familjeve Ferracaku...

Masakra në Velipojë/ Hoxha: Ja si mund të ishte shmangur

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha deklaroi se përleshja me armë në Velipojë që shkaktoi bilanc tregjik me 4 viktima dhe 2 të plagosur,...

Policia kishte dijeni për sherrin në Velipojë! Detajet e masakrës

Vendi nuk po gjen qetësi nga ngjarjet kriminale. Pushuesit nuk po shijojnë pushimet, ndërsa po jetojnë mes frikës pas sulmeve të vazhdueshme me armë...

32 vite nga Masakra në Tiananmenit në Kinë, një revoltë pa kujtesë

Të premton ishte përvjetori i masakrës së Tiananmenit në Pekin. Masakra ndodhi më  4 qershor 1989, në kulmin e Luftës së Ftohtë. Shumë studentë...

Mas*kra e Tulsës/ Presidenti Biden përkujton tmerrin e 100 viteve më parë

Presidenti Joe Biden do të marrë pjesë në përkujtimin e një prej momenteve më të errëta dhe kryesisht të harruara të dhunës racore të...

Keqpërdorimi i masakrës së Krushës për ‘luftëra’ politike në Shqipëri

Banorët e Krushës së Madhe të Rahovecit kanë kërkuar nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, si dhe politikanë të tjerë shqiptarë, që të mos...

Publikohen pamje nga masakra e Elbasanit

Emisioni “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus ka publikuar për herë të parë fotot ekskluzive të masakrës së 3 Shkurtit 2016 në Elbasan,...

Të fundit

VIDEO/Ra nga avioni ushtarak, familja afgane kërkon drejtësi për djalin e tyre

Avioni i transportit ushtarak C-17 Globemaster III sapo kishte zbritur në Kabul, kur u bllokua nga qindra afganë. Një turmë e madhe mund të...

Joe Biden zvogëlon shanset për marrëveshjen tregtare me Mbretërinë e Bashkuar

Joe Biden ka zvogëluar shanset për të ndërmjetësuar një marrëveshje të tregtisë së lirë pas Brexit me Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa zhvilloi bisedime me...

“T’i tregojmë vendin ish-kryetarit”, Berisha kërcënon Bashën me shkarkim

Pas përjashtimit nga grupi parlamentar demokrat, Berisha njoftoi një tur takimesh në mbarë vendin, me qëllim sipas tij, rikthimin e sovranitetit partisë më të...

Arrestime funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Gjatë ditëve të fundit, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka bërë disa vizita në Prokurorinë e Posaçme, dhe sipas burimeve po diskutohet për disa dosje...

Rënie e frangës zvicerane, si paraqitet këmbimi valutor për euron

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit dhe rënie e frangës zvicerane, ndërkohë paundi britanik dhe euroja...