E shtunë, 8 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

Majlinda Bregu

Majlinda Bregu: Na duhet një zonë e përbashkët ekonomike

Këtë javë u zhvillua në Berlin Konferenca e Pestë e Ambasadorëve të Ballkanit Perëndimor. Ishte një nismë e ambasadave të Shqipërisë dhe Kroacisë në Berlin, si...

“Nuk është fushë me lule ajo që na pret”, Majlinda Bregu jep paralajmërimin e fortë

Sekretarja e përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunimin Rajonal, Majlinda Bregu, thotë se izolimi ka sjellë një rritje të pashmangshme të papunësisë në të gjithë...

“Ka parashikime të frikshme”, Majlinda Bregu zbulon çfarë na pret

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka shprehur shqetësimin në lidhje me situatën që po jetojmë, pasi kriza ka mbërthyer vendin. Që në krye të statusit...

Majlinda Bregu: BE llogarit një humbje 1 miliardë euro në muaj

Në pozicionin e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, deklaroi në emisionin “Opinion”, se BE llogarit një humbje prej 1...

Majlinda Bregu i zë karrigen Ramës dhe bën batutën epike

Sot u mbajt në Tiranë Forumi “Mendjet e bukura frymëzojnë të tjerët”, nga “World Economic Forum” në kuadër të bashkëpunimit rajonal, ku mori pjesë...

Emergjencë globale për epideminë vrastare/ Majlinda Bregu vendos maskën

Organizata Botërore e Shëndetit ka shpallur emergjencë globale shëndetësore përsa i përket coronavirusit. Kjo ka ardhur pasi nga vëzhgimet e OBSH, situata vijon të...

Regjisori i njohur rrëfen si ia rrëmbeu zemrën Majlinda Bregut

Regjisori i njohur, Namik Ajazi ka ndarë me publikun në emisionin “Rudina”, disa detaje pikante nga jeta e tij personale. Ai është i martuar...

Bregu: Mbi 5 milion njerëz janë larguar nga vendet e Ballkanit Perëndimor

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu tha në Zagreb se demografia e Evropës dhe Ballkanit Perëndimor po ndryshon, pasi në...

Klevis Balliu: Majlinda Bregun nuk e njoh, Spiropali ka Skënderbeun

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka surprizuar me qëndrimin e tij ndaj Majlinda Bregut, teksa ka thënë se nuk e njeh.  Ai ka...

U nda me vajzën e Majlinda Bregut, zbulohet identiteti i brunes që u fotografua me Erik Fullanin (foto)

Një ditë më parë u bë publike një foto se Erik Fullani i kishte dhënë fund lidhjes me vajzën e Majlinda Bregut, ndërsa ishte...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...