E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Majlinda Bregu i zë karrigen Ramës dhe bën batutën epike

Sot u mbajt në Tiranë Forumi “Mendjet e bukura frymëzojnë të tjerët”, nga “World Economic Forum” në kuadër të bashkëpunimit rajonal, ku mori pjesë kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama dhe ish-ministrja Majlinda Bregu.

Kur Rama ishte larguar, Majlinda Bregu mori fjalën dhe për shkak të një problemi teknik, mikrofoni i saj ndaloi së funksionuari.

Në këtë moment, ajo kërkoi të ulet në karrigen e kryeministrit Rama, duke thënë një batutë mjaft epike që nuk i shpëtoi vëmendjes së të pranishmëve.

“Mund të ulem në karrigen e kryeministrit? Zakonisht nuk më pëlqen dhe s’e kam zakon të marr karrigen e të tjerëve kur ajo është bosh. Mua më pëlqen të konkurroj për karrigen, por është në rregull”, tha Bregu, duke shkaktuar të qeshura.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....