E hënë, 8 Mars, 2021
8 C
Tirana

Etiketa

listat e hapura

Patozi: Gjykata Kushtetuese të shqyrtojë hapjen e listave përpara 25 prillit

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi kërkon nga Gjykata Kushtetuese, që të shqyrtojë me procedurë të përshpejtuar hapjen e listave përpara zgjedhjeve të...

Shpërthen Hajdari në Kuvend: Ndaleni këtë seancë të turpshme, hapni listat

Deputetja Rudina Hajdari, u shpreh e reviltuar në seancën e sotme në kuvend, për ndryshimin e kodit zgjedhor. Ajo bëri thirrje që të ndalet kjo...

Meta i publikon videon Ramës: Këto fjalë të mira mi thua kur jemi afër por të lutem hapi listat

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama. Teksa ka shpërndarë një rrjetin social Facebook, një video kur Rama 20...

Patozi: Shakaja e fundit me herësin e partisë për mos hapjen e listave

Drejtuesi i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar pas propozimit që bëri sot përfaqësuesi i PS-së Damian Gjiknuri, duke riformuluar draftin për hapjen e...

Murrizi: Nëse mazhoranca shkel listat, do ankimoj në Kushtetuese

Deputeti Myslim Murrizi, tha se nëse mazhoranca shkel kushtetutën dhe shkel hapjen e listave, ai do ta ankimojë në Gjykatën Kushtetuese. “Nëse mazhoranca shkel kushtetutën...

Vasili: Mazhorancës nuk i interesojnë listat e hapura, kërkojnë 30 qershor të dytë

Pas deklaratave të Damian Gjiknurit dhe Oerd Bylykbashit, në përfundim të mbledhjes së rradhës së Këshillit Politik foli për mediat edhe nënkryetari i LSI,...

Jo listat e hapura, koalicionet janë problemi

Nga Eduard Zaloshnja Shumë kanë folur e shkruar (ndër ta, edhe unë) për listat e hapura të kandidatëve për deputetë, qysh kur ato u futën...

Debati për draftet/ Shkëlqim Hajdari: Po bëhet një Reformë Zgjedhore minimale

Konstitucionalisti, Shkëlqim Hajdari ka komentuar situatën aktuale politike në vend dhe mbledhjen e zhvilluar nga Komisioni i Ligjeve. Në një intervistë për News24, Hajdari tha...

“Ti largohemi politikës së ping-pongut”, Shkëlqim Hajdari: Duhen programe konkrete dhe debate intelektuale

Konstitucionalisti Shkëlqim Hajdari, teksa analizoi zhvilimet politike në “News 24”, dha mesazhe të qarta e po kështu apeloi që palët politike ti largohen politikës...

“Jemi të gatshëm për çdo lloj sakrifice”, Rudina Hajdari paralajmëron zhvillime të forta politike

Pas ndërprerjes së seancës plenare, deputetja Rudina Hajdari u shpreh mjaft e prerë për listat e hapura, dhe kërkoi mbështetjen e gjithë opozitës parlamentare...

Të fundit

Drama e Sir Alex-it

Sir Alex Ferguson tha se kishte frikë se nuk do të ishte më kurrë në gjendje të fliste përsëri pasi pësoi një hemorragji në...

Itali/ Milani kërkon të rigjejë busullën

Një problem muskular e ka shtuar Ante Rebic-in në një listë të gjatë lëndimesh tek ekipi i Milanit të vendit të dytë përpara transfertës...

Spanjë/ Sot derbi i madh i Madridit, loja bëhet serioze

Atletico Madrid pret Real Madridin në një derbi të kryeqytetit spanjoll që do të lërë gjurmë në garën për titull. Atletico kryeson kampionatin dhe...

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...