E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

Meta i publikon videon Ramës: Këto fjalë të mira mi thua kur jemi afër por të lutem hapi listat

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama.

Teksa ka shpërndarë një rrjetin social Facebook, një video kur Rama 20 vite më parë, thoshte fjalët më të mira për Metën si kryeministër i asaj kohe, kreu i shtet e falenderon për këto fjalë.

Por, Meta i bën apel Ramës që të hapë listat dhe të respektojë marrë veshjen e 5 qershorit.

Sipas Metës, është koha për një frymë të re.

Postimi i Presidentit Meta në Facebook

Edi, faleminderit për fjalët e mira që ke thënë për mua 20 vite më parë dhe që m’i thua gjithmonë kur takohemi nga afër.

E di vetë ti!

Por nesër është një ditë e rëndësishme për shqiptarët, ndaj të lutem mos dëgjo më bandat dhe oligarkët se nuk ja u ka parë kush hajrin!

Koha për një FRYMË TË RE, për një bashkëjetesë qytetare dhe europiane, është tani!

Respekto Marrëveshjen e 5 Qershorit dhe të lutem hapi listat, për socialistët në radhë të parë dhe për të gjithë shqiptarët.

Respekto Marrëveshjen e 5 Qershorit dhe të lutem hapi listat, për socialistët në radhë të parë dhe për të gjithë shqiptarët.

Edi, faleminderit për fjalët e mira që ke thënë për mua 20 vite më parë dhe që m'i thua gjithmonë kur takohemi nga afër. E di vetë ti!Por nesër është një ditë e rëndësishme për shqiptarët, ndaj të lutem mos dëgjo më bandat dhe oligarkët se nuk ja u ka parë kush hajrin!Koha për një FRYMË TË RE, për një bashkëjetesë qytetare dhe europiane, është tani!Respekto Marrëveshjen e 5 Qershorit dhe të lutem hapi listat, për socialistët në radhë të parë dhe për të gjithë shqiptarët.

Publiée par Ilir Meta sur Dimanche 4 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përkeqësohet situata epidemiologjike në Kosovë, rriten shifrat e të infektuarve

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 445 raste me koronavirus, pas testimit të 2.570 mostrave në institucionet publike dhe ato private. Sipas Institutit Kombëtar të...

Meta ngre alarmin: Mijëra familje kanë hyrë në borxhe për tu kuruar nga Covid-i

Presidenti I Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrije qeverisë që të rimbusojë në mënyrë urgjente të gjithë qytetarët që kanë harxhuar kursimet e...

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...