E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

laborator

SHBA-ja “nuk është e sigurt” që koronavirusi doli nga laboratori

Shtetet e Bashkuara nuk janë të sigurta sa i përket origjinës së koronavirusit të ri, ka thënë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo para...

“Kam prova”/ Trump: Koronavirusi ka ardhur nga një laborator kinez

Presidenti i SHBA, Donald Trump vijon me akuzat e tij ndaj Kinës, lidhur me përhapjen e koronavirusit. Trump ka deklaruar së fundmi se ka prova...

A u krijua koronavirusi në një laborator në Wuhan? Ja si përgjigjet ambasadori kinez në Tiranë

Ambasadori i Kinës në Shqipëri, Zhou Ding, ka folur në lidhje me akuzat se koronavirusi është krijuar në një laborator në Wuhan të Kinës. Në...

OBSH: Nuk ka të dhëna për lëshim të koronavirusit nga laboratori

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se të dhënat tregojnë që koronavirusi e ka origjinën nga kafshët, duke hedhur poshtë raportimet se është prodhuar...

Drejtori i laboratorit kinez hedh poshtë pretendimet lidhur me koronavirusin

Duke ndjekur linjën e qeverisë kineze dhe zyrtarëve të Partisë Komuniste, drejtori i Laboratorit Kombëtar të Sigurisë Kombëtare në Wuhan, i ka hedhur poshtë...

10 arsyet pse koronavirusi doli nga laboratori i virologjisë në Wuhan të Kinës

Në një kohë krize, gjëja e fundit që do të dëshironte dikush është përhapja e frikës, sidomos nëse ajo nuk bazohet në fakte, por...

Zbulohet ilaçi për koronavirusin, ja kur do bëhet testi i parë

Shkencëtarët po punojnë pa pushim për gjetjen e kurës ndaj koronavirusit. Disa pretentojnë se puna po shkon me hapa të shpejtë, dhe se janë...

Falsifikonin dokumentet për të çuar shqiptarët në BE (VIDEO)

Në sajë të operacionit të koduar “Laboratori”, janë arrestuar në flagrancë 6 persona, pasi falsifikonin dokumente për të çuar shqiptarët në BE. Në pranga...

Zbulohet laboratori i shqiptarit në Greqi, përdorte 3 identitete të ndryshme

Autoritetet greke kanë arrestuar një 50-vjeçar shqiptar, i cili kishte ngritur një laborator të përshtatur për krijimin e dokumenteve false. Shtetasi shqiptar akuzohet për veprat...

Kishin kthyer shtëpinë në laborator heroine, si u kapën dy shqiptarët në Firence

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë mbrëmë në zonën e Firences. Në pranga kanë rënë një 25-vjeçar dhe një 33-vjeçar, të cilët u ndaluan...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT