E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

Kombëtares

Biznesi shqiptar i futbollit, sa është vlera e kombëtares dhe klubeve

Flet presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka:  Fatkeqësisht, ne nuk kemi një strategji kombëtare për sportin, dhe shteti shqiptar ka një buxhet...

A do të vazhdojë të jetë Edi Reja trajner i Kombëtares?

“Aventura” e Edi Rejas si drejtues i Kombëtares së Shqipërisë do të vazhdojë më gjatë nga sa ishte parashikuar. “Balkanweb” raporton se në Federatën Shqiptare...

FOTO/ Ylli i kombëtares shijo pushimet në krah të bukuroshes serbe në Greqi

Lidhja e mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti me bukuroshen serbe, Alisa Menkoviç është përfolur gjatë në mediat rozë. Një ndarje me bujë dhe...

Nevina Shtylla del hapur me futbollistin e Kombëtares pas 6 muajsh lidhjeje sekrete

Jo më larg se gjashtë muaj më parë, në rrjet qarkulloi lajmi se mes moderatores së ëmbël Nevina Shtylla dhe futbollistit të Kombëtares Eros...

Zbardhet e vërteta, për sa e ‘shiti’ Durmishaj Shqipërinë

Fiorin Durmishaj është një ndër futbollistët që fitoi zemrën e tifozëve kuqezi edhe pse nuk e kishte veshur asnjëherë fanellën e kombëtares. Por sulmuesi...

Foto/ Komenti i nxjerr ‘zbuluar’, futbollisti i kombëtares në një ‘lidhje’ me moderatoren

Prej kohësh flitet se mes futbollistit të kombëtares, Eros Grezda dhe moderatores së “Proçesit Sportiv”, Nevina Shtylla ka një lidhje të fshehtë. Në muajin janar,...

“Eh bab, i kalove të gjithë pritshmëritë e mia”, ylli i kombëtares feston ditëlindjen

Myrto Uzuni feston në grumbullimin e Kombëtares datëlindjen e tij të 24, i veshur në ngjyrat kuqezi. Një ëndërr e bërë realitet kjo e...

Lista e Kombëtares, trajneri Reja surprizon me përzgjedhjet

Publikohet lista e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e muajit qershor të Kombëtares Shqiptare me Islandën dhe Moldavinë. Ajo që bie në sy në...

Pritet vetëm zyrtarizimi, ja kush do të jetë trajneri i ri i kombëtares kuqezi

Duket se Edoardo Reja do të jetë trajneri i ardhshëm i kombëtares shqiptare. Është pikërisht tekniku 73-vjeçar i përzgjedhuri nga Federata Shqiptare e Futbollit...

Duka në Itali, ish-trajneri i “Djallit” drejt kombëtares shqiptare

Pas shkarkimit të Christian Panuccit, Federata Shqiptare e Futbollit vijon kërkimet për një emër të denjë si pasues të teknikut italian, që do të...

Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...