E martë, 29 Shtator, 2020
20 C
Tirana

Nevina Shtylla del hapur me futbollistin e Kombëtares pas 6 muajsh lidhjeje sekrete

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Rriten tensionet/ Droni turk ngjyros me bojë të kuqe flamurin grek (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se do vazhdojnë të mbrojnë me një vullnet të fortë dhe me një besim të palëkundur...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

SPAK pezullon kreun e OFL-së, Dritan Zagani jep paralajmërimin e fortë

Pas shkarkimit nga detyra të kreut të Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmbi, një reagim është përcjellë nga ana e ish-shefit të antidrogës së...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

“Ka ardhur koha që të japë llogari”, Erdogan reagon pas luftës mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar ashpër ndaj Armenisë, lidhur me luftën që ka nisur me Azerbajxhanin. Turqia është vënë në mbështetje të...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Jo më larg se gjashtë muaj më parë, në rrjet qarkulloi lajmi se mes moderatores së ëmbël Nevina Shtylla dhe futbollistit të Kombëtares Eros Grezda mund të kishte nisur një histori dashurie. Kjo, sepse ata postuan një foto së bashku, ku dukeshin shumë intimë me njëri-tjetrin.

Edhe pse asgjë nuk u konfirmua dhe Nevina tregoi se ishin takuar rastësisht, ditën e sotme, thashethemet kanë nisur sërish dhe jo pa arsye. Pak ditë më parë, Nevina publikoi një foto në “Instagram” dhe Eros i komentoi me një “emoji” sirenë. Nga ana tjetër, ish-Miss-i 25- vjeçare iu përgjigj me dy përqafime, duke hedhur kështu hapin e parë të daljes hapur me futbollistin seksi, pas 6 muajsh që e mbajtën lidhjen sekrete.

Kaq u desh që fansat të binden se kjo është një romancë dashurie, që Nevina po shijon pas kamerave me futbollistin Eros. Kujtojmë, që dyshimet se në jetën e saj kishte hyrë një djalë që po e bënte të lumtur lindën pak javë më parë kur Nevina festoi 25-vjetorin. Përveç festës me stafin e “E Diell” dhe miqtë e saj më të ngushtë, ajo publikoi një foto në “Instastory”, ku zbuloi se kishte marrë dhuratë tri buqeta të mëdha me lule dhe trëndafila.

Ndjekësit menduan se kjo ishte dhuratë romantike nga i dashuri, për të cilin prezantuesja e “Procesi Sportiv” tha se preferon ta mbajë jashtë vëmendjes së publikut. Festa e mbrëmjes të së enjtes ishte e mbushur me surpriza dhe dhurata nga të ftuarit, ku munguan dhe fishekzjarrët, megjithatë dita e nesërme vërtetoi se ditëlindja e saj nuk do mbyllej me aq. Ndërkohë, miq të afërt të Nevinës kanë treguar për “Panorama Plus”, se ajo tashmë është duke jetuar një lidhje speciale me Eros. Madje, mendojnë se ata tashmë kanë filluar pushimet së bashku, duke qenë se të dy postojnë në “Instagram” foto plazhi ku duken shumë në formë.

EROS, DASHURIA QË E SHËROI NGA DËMTIMI

Ndërkohë, ky vit më Eros Grezdën nuk ka nisur aq i mbarë sa i takon shëndetit dhe karrierës, por të paktën i ka ecur në dashuri. Kujtojmë që në janar, Eros Grezda u dëmtua gjatë periudhës përgatitore të ekipit të Glasgow Rangersit në Tenerife të Spanjës. Lojtari lëndoi kyçin e këmbës, e cila i solli probleme në përshtatje me futbollin skocez kur u transferua në përfundim të sezonit veror vitin e kaluar nga Osijek.

Lojtari u pa duke ecur me paterica, pamje të siguruara nga e përditshmja britanike “Daily Record”. Kjo u konsiderua një goditje e rëndë jo vetëm për Rangers, që kanë infermierinë të mbipopulluar, por sidomos për Kombëtaren, kur Grezda është lojtar shumë i vlefshëm për ekipin.

eros grezda

Por natyrisht që Eros e kaloi këtë situatë, duke hyrë në stinën e verës në superformë, me fizikun për t’u admiruar. Ai ka postuar disa foto në “Instagram” nga pushimet, ku të afërmit e komplimentojnë për muskujt e barkut kryesisht. Hera e parë që ai u komentua për një lidhje me Nevinën ishte para 6 muajsh, kur gjatë pushimeve dimërore për festat e fundvitit, lojtarët shqiptarë të futbollit u kthyen në Shqipëri për të qëndruar disa ditë me familjarët e tyre dhe njerëzit më të dashur.

Nga Skocia kishte ardhur edhe futbollisti seksi Eros Grezda, i cili gjatë qëndrimit në Tiranë i memorizoi momentet e bukura që kaloi, me një foto me moderatoren e “Procesi Sportiv”, Nevina Shtylla. Ngacmimet për këtë foto nuk munguan as nga partneri televiziv i Nevinës, Edi Manushi, në emisionin “Procesi Sportiv”, i cili donte të dinte më shumë për lidhjen e Nevina Shtyllës që fshihej pas kësaj fotoje festive. Duke qeshur dhe e lumtur, Nevinës i shkëlqyen sytë kur në monitorin e emisionit u shfaq fotoja e saj me Erosin 24-vjeçar.

nevina-shtylla-eros-grezda

Ajo iu përgjigj ngacmimeve të Manushit, duke i dhënë shpjegime në këtë mënyrë: “Këtë javë kishim këtu disa nga çunat e Kombëtares. Kishin ardhur për pushime. Më tha të të bëj të fala! Bashkë me Grezdën u gjetëm rrugës (qesh). U takuam rastësisht, folëm, më tha t’i bëj të fala Manushit!” Por ndjekësit komentuan se, në fakt, ngacmimet e Manushit kanë qenë jo pa qëllim, pasi po flitej se mes Nevinës dhe Grezdës kishte nisur diçka më shumë

KUSH ËSHTË EROS GREZDA, SULMUESI MISTERIOZ QË ÇMEND FEMRAT

Eros Grezda, i lindur më 15 prill 1995 në Gjakovë, është 1.80 m i gjatë dhe është futbollist profesionist shqiptar, që luan si mesfushor dhe sulmues për klubin skocez “Rangers” dhe në ekipin Kombëtar shqiptar. Ai lindi në Gjakovë, por u rrit në Prishtinë, si fëmija i tretë i Genc dhe Valbona Grezdës. Karrierën futbollistike e nisi pikërisht me Prishtinën, duke luajtur mes moshës 9 dhe 15 vjeç. Ai më pas u zhvendos për një kohë të shkurtër në FK Rabotnicki, ku u ndoq nga GNK Dinamo Zagreb, ku do të kalonte 1 vit atje, duke luajtur me U-17.

eros grezda1

Në verën e vitit 2012, Grezda nënshkroi për klubin austriak Grazer AK. Grezda arriti në Slloveni në verën e vitit 2013, duke nënshkruar për klubin NK Aluminij. Ai pastaj u ngrit në nivel, duke nënshkruar klubin e PrvaLiga, DNŠ Zavrc në janar 2015 së bashku me Antonio Pavic. Pas një karriere të spikatur më 31 gusht 2018, klubi skocez Rangers konfirmoi se Grezda kishte nënshkruar kontratë katërvjeçare.

Grezda mori nënshtetësinë shqiptare më 31 janar 2016. Thirrjen e parë nga trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, e mori për ndeshjet e kualifikimit të Kupës Botërore FIFA 2018 kundër Lihtenshtajnit dhe Spanjës, në tetor 2016. Ai u ftua për ndeshjen e 5-të 2018 të kualifikimit të Kupës së Botës në FIFA kundër Italisë, më 24 mars 2017 dhe ndeshjen miqësore kundër Bosnjë Herzegovinës, më 28 mars 2017.

eros grezda2

Grezda bëri debutimin e tij të parë më 24 mars 2017 kundër Italisë si zëvendësim në minutën e 87-të në vend të Odise Roshit. Sa i përket jetës private, ai nuk është përfolur për ndonjë lidhje, ose më mirë të themi nuk është mediatizuar për ndonjë histori të bërë publike më parë, por njihet si sulmuesi seksi që çmend femrat në rrjetet sociale. Duket se takimi pas kamerave me prezantuesen e emisioneve sportive, e ka bërë të ndalet te kjo vajzë për të nisur një lidhje të bukur.

“Miss Shqipëria 2010”, tashmë 25 vjeç, gjatë vitit që lamë pas u largua nga “Tv Klan” për t’iu bashkuar “Top Channel”. Edhe pse për jetën private është treguar diskrete, mesa duket, gjërat brenda vitit kanë ndryshuar dhe tashmë Nevina është gati për një fillim të ri. Ndërkaq, lidhjet e futbollistëve me moderatoret e emisioneve sportive ndodhin shpesh, duke qenë se i lidh puna me njëri-tjetrin./ Panorama Plus

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gara për KQZ-në e re, Komisioni i Posaçëm nis “filtrimin” e 53 kandidatëve

Komisioni i Posaçëm Parlamentar ka nisur sot me seancat dëgjimore të 53 kandidatëve të kualifikuar që garojnë për postet në KQZ-në e re. Kjo...

Azerbajxhani kërcënon se do të shkatërrojë sistemet raketore të Armenisë

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Azerbajxhanit, ka kërcënuar sërish Armeninë, lidhur me konfliktin për rajonin Nagorno-Karabak. Ai deklaroi se Forcat e Armatosura të Azerbajxhanit...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

Bilanci/ Rritet numri i viktimave, bien rastet e reja

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 4 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...