E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

koalicion

Me kë do bëjë koalicion nëse s’do ketë mandate? Rama: Do fitoj i vetëm

Kryeministri Edi Rama është është i bindur se në 25 prill ai do të fitojë vetëm më shumë se 71 mandate, duke formuar kështu...

Agron Duka zbulon premtimin e Bashës për listën e Durrësit

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka do të jetë në koalicion me Partinë Demokratike për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin...

Koalicioni opozitar, Ndoka arrin marrëveshjen me Bashën

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka arritur më së fundi marrëveshjen m kryedemorkatin, Lulzim Basha. Pas disa orësh negociata, dy krerët e partive kanë...

Regjistrohet në KQZ koalicioni i tretë për zgjedhjet e 25 prillit

Ditën e sotme u mendua se vetëm Partia Demorkatike dhe aleatët e saj do të ishin të vetmit të cilët do të krijonin koalicion...

Mediu tregon negociatat me PD për 25 prillin: Synim, maksimalizimi i votave

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu foli në studion e ''News24'' për negociatat me Partinë Demokratike, për zgjedhjet e 25 prillit.  Mediu tha se...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Baton Haxhiu: Basha mund të vijë në pushtet vetëm me Ramën

Për analistin e njohur, Baton Haxhiu, e vetmja mënyrë që lideri i opozitës, Lulzim Basha të vijë në pushtet, është duke u bërë bashkë...

Maliqi: Më kanë telefonuar Topalli dhe Duka. Koalicion me PS? Nuk i dihet

Deputeti Lefter Maliqi ka deklaruar se janari do ta gjejë me një forcë politike. Por, se me kë do të garojë në zgjedhjet e...

Topalli: Nuk do kem koalicion me Bashën, Metën apo Ramën

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli do të garojë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit me partinë e saj “Lëvizja për Ndryshim”. Në ''Top Talk'', Topalli...

Të fundit

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë". "Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur...

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.   View this post...

Degradon keq sherri me pushuesit/ Biznesmenia i zë rrugën çiftit me fëmijë

Ju kujtohet rasti i Mihal Kokëdhimës, i cili në gusht të 2019 hipi sipër një makine me turistë spanjollë? Për fat të keq, rastet...

Tmerret e padukshme në qendrat e ndalimit të emigrantëve në Itali

Nga Annalisa Camilli “Internazionale” I akuzuar për vjedhjen e një smartfoni, Musa Balde u rrah egërsisht nga 3 italianë në Ventimilja, afër kufirit me Francën....

“I shkëputa një linjë uji”, goditet drejtori i Ujësjellësit në Fushë Arrëz

Drejtori i Ujësjellësit të Fushë Arrëzit, Anduel Gjinaj është sulmuar. Ai ka bërë denoncim në polici dhe në Prokurorinë e Pukës, për dhunën që...