E diel, 16 Janar, 2022
15.5 C
Tirana

Koalicioni opozitar, Ndoka arrin marrëveshjen me Bashën

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka arritur më së fundi marrëveshjen m kryedemorkatin, Lulzim Basha.

Pas disa orësh negociata, dy krerët e partive kanë rënë dakord me njëri-tjetrin, për të hyrë në zgjedhje si pjesë e një koalicioni.

Më herët gjatë ditës së sotme, Ndoka kishte shprehur pakënaqësi sa i përket propozimit të PD-së, pasi kërkonte nga këta të fundit të përfshihej në emrat e sigurt në listën e kandidatëve në qarkun e Shkodrës.

Ndërkohë, përfaqësuesi i Partisë Fryma e Re Demokratike, Sali Shehu, ka deklaruar pas takimit në selinë blu, se ende nuk ka firmosur dhe se do konsultohet me kryesinë e partisë.

Mesnata e kësaj të mërkure është vendosur si afati i fundit nga KQZ-ja për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...