E diel, 29 Mars, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

KLP

KLP merr 7 vendime, rikthen në Tiranë Arta Markun

Përgjatë mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka marrë 7 vendime. KLP ka njoftuar përfundimin e mandatit për anëtarin Arben...

Shkarkohet nga detyra anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë

Anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Arben Dollapaj është shkarkuar ditën e sotme nga detyra. Edhe pse kaloi shkallën e parë të vettingut, Kolegji...

Shkarkohet nga detyra anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ja arsyeja

Anëtari i KLP-së, Besnik Cani është shkarkuar ditën e sotme nga detyra me vendim të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. KPA thekson se prokurori Cani...

S’është meme/Kush mi mori kartolinat e Vitit të Ri? Letra në KLP ‘gajas’ rrjetin

Një letër e pazakontë i është drejtuar kreut të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi. Letra në fjalë e cila mban datën 24...

Yuri Kim takohet me anëtarët e KLP: Përgëzime për SPAK

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim pas Prokurorit të Përgjithshëm ka takuar ditën e sotme kreun e KLP, Gent Ibrahimin, dhe anëtarët e tjerë të...

“Fluks kallëzimesh”/ SPAK kërkesë për prokurorë shtesë, KLP një “vesh shurdh”

Arben Kraja, në cilësinë e kreut të Prokurorisë së Posaçme i është drejtuar Këshillit të Lartë të Prokurorisë me një kërkesë për shtimin e...

KLP komandon ndihmës-magjistratët në Prokurorinë e Përgjithshme

Pranvera Pustina është komanduar ditën e sotme nga KLP-ja si ndihmës-magjistrate në Prokurorinë e Përgjithshme. “Balkanweb” raporton se në mbledhje është miratuar unanimisht projekt-akti për...

Kreu i KLP-së, Gent Ibrahimi zbulon kur do jetë gati BKH

“Do të duhen të paktën dhe 6 muaj”, kështu ka deklaruar kreu i KLP-së Gent Ibrahimi i pyetur nga A2 se kur do të...

E akuzuan si hetues gjatë komunizmit, KLP publikon të dhënat për kreun e SPAK

Kreu i SPAK, Arben Kraja është verifikuar nëse ka bashkëpunuar me strukturat e ish-sigurimit të shtetit në periudhën 29 nëntor ’44, deri në 2...

Hetuan dy dosjet më të bujshme të politikës, prokurorët transferohen në SPAK

Prokurorët Dritan Prençi dhe Vladimir Mara janë bërë pjesë e SPAK, ku do të hetojnë krimin dhe korrupsionin në nivele të larta politike. Këshilli i...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT