E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

KLP

KLP komandon ndihmës-magjistratët në Prokurorinë e Përgjithshme

Pranvera Pustina është komanduar ditën e sotme nga KLP-ja si ndihmës-magjistrate në Prokurorinë e Përgjithshme. “Balkanweb” raporton se në mbledhje është miratuar unanimisht projekt-akti për...

Kreu i KLP-së, Gent Ibrahimi zbulon kur do jetë gati BKH

“Do të duhen të paktën dhe 6 muaj”, kështu ka deklaruar kreu i KLP-së Gent Ibrahimi i pyetur nga A2 se kur do të...

E akuzuan si hetues gjatë komunizmit, KLP publikon të dhënat për kreun e SPAK

Kreu i SPAK, Arben Kraja është verifikuar nëse ka bashkëpunuar me strukturat e ish-sigurimit të shtetit në periudhën 29 nëntor ’44, deri në 2...

Hetuan dy dosjet më të bujshme të politikës, prokurorët transferohen në SPAK

Prokurorët Dritan Prençi dhe Vladimir Mara janë bërë pjesë e SPAK, ku do të hetojnë krimin dhe korrupsionin në nivele të larta politike. Këshilli i...

Kreu i KLP në Prokurorinë e Elbasanit/ Dy kandidatët për postin e drejtuesit

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi ka vizituar sot Prokurorinë e Elbasanit. “Balkanweb” raporton se në këtë takim janë propozuar dy kandidatë...

Tritoli në makinë, KLP mbrojtje të posaçme prokurorit Kuliçi dhe familjen së tij

Shpërthimi me eksploziv i makinës së prokurorit të Vlorës Albert Kuliçi ka mbledhur në një takim të jashtëzakonshëm Këshillin e Lartë të Prokurorisë. KLP-ja ka...

“Gara për kreun e SPAK” Kondili prezanton platformën e tij: Shpejtësi në hetime

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka përfunduar intervistat me tre kandidatët për kreun e SPAK-ut. I fundit që ka prezantuar platformën e tij për drejtimin...

“Do godasim këdo pavarësisht fuqisë”/Dumani prezanton planin për kryetar të SPAK

Altin Dumani ka prezantuar planin e tij para Këshillit të Lartë të Prokurorisë për drejtimin e SPAK. Dumani ka dhënë mesazhe të qarta se si...

Në datën 20 dhjetor s’ka më Krime të Rënda/ Ibrahimi del me deklaratën e fortë

Kreu i KLP, Gent Ibrahimi deklaroi për mediat se në datën 20 dhjetor nuk do të ketë më Gjykatë për Krime të Rënda. Ai...

Prokurorët e çështjeve të bujshme, përcaktohet shpërndarja e tyre në rrethe

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, ka njoftuar sot se më datë 19 betohen tetë anëtarët e SPAK, Prokurorisë së Posaçme...

Të fundit

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e...

Vrau gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...