E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

KLP interviston të hënën 4 kandidatët për SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë pritet të intervistojë të hënën e 18 Majit, katër kandidatët që konkurrojnë për prokuror në SPAK.

KLP njofton se intervistat do të regjistrohen në audio dhe do të zgjasin jo më shumë se 45 minuta.

Për shkak të Covid-19 intervistat me kandidatët për SPAK do të zhvillohen pa praninë e mediave… do të publikohen në faqen e KLP-së brenda 24 orësh, raporton “abcnews.al”.

“Në zbatim të nenit 14, pika 3 të rregullores “Mbi kriteret dhe procedurën për ngritjen në detyrë të prokurorëve pranë Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar”.

Intervistat me kandidatët do të regjistrohen me audio dhe do të zgjasin jo më shumë se 45 minuta për secilin kandidat.

Kandidatët do të njoftohen nominalisht për orarin e zhvillimit të intervistës sipas datave të përcaktuara më sipër. Këshilli kërkon nga kandidatët të marrin masa për t’u paraqitur pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë në datën dhe orën që do t’u njoftohet”, njofton KLP.

Orari i intervistimit për secilin kandidat

Dorina Bejko 10.00;

Dritan Premçi 10.45;

Sotir Kllapi 11.30;

Vladimir Mara 12.15.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   4 mijë euro për gradën "Nënkomisar", SPAK del me njoftimin e rëndësishëm

Kancelari austriak jep dorëheqjen dy muaj pasi mori detyrën

Alexander Schallenberg njoftoi të enjten se do të largohej nga posti i kancelarit austriak sapo Partia e tij Popullore konservatore të binte dakord për...

Frika e variantit Omicron, kufizime udhëtimi në të gjithë botën

Ashtu sikundër shumë vende kishin filluar të lironin kufizimet e tyre kufitare, raportet për një variant të sapo zbuluar të koronavirusit në Afrikën e...

3.5 miliardë lekë, Qeveria ka gati vendimin për bonusin e pensionistëve

Kryeministri Edi Rama njoftoi dje se bonusi i pensionistëve për çdo vit përgjatë periudhës 2022-2024 do të jetë 3.5 miliardë lekë. Sipas kreut të...

Meta i trembet shkarkimit, sulmon anëtarët e Kushtetueses

Në datën 18 janar të vitit që vjen, Gjykata Kushtuese do të mblidhet për të shqyrtuar vendimin e Kuvendit të Shqipërisë, i cili e...

Moti për sot/ Reshje në gjithë territorin të shoqëruara me erë të fortë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira, të cilat do të sjellin reshje në gjithë territorin të shoqëruara dhe me erë të fortë,...