E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

S’është meme/Kush mi mori kartolinat e Vitit të Ri? Letra në KLP ‘gajas’ rrjetin

Një letër e pazakontë i është drejtuar kreut të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi. Letra në fjalë e cila mban datën 24 Janar 2020, është firmosur nga anëtari i KLP-së, Tartar Bazaj.

Duke iu referuar letrës në fjalë, të cilën e ka shpërndarë në rrjetet sociale ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, Tartar Bazaj ankohet tek drejtuesi i institucionit se kanë humbur kartolinat që i kanë dërguar për Vitin e Ri.

Një kërkesë sa paradoksale, aq dhe qesharake. Duket paksa e çuditshme, por kjo është një kërkesë zyrtare dhe jo një meme.

Letra përmban dy pyetje thelbësore:

1-Nëse në adresën time pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka ardhur ndonjë kartolinë Urimi për Vitin e Ri 2020 ose jo?

2-Dhe nëse po, kanë mbetur rastësisht pa u ndarë apo cilat janë arsyet e mos dorëzimit të tyre tek personi im?

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...

I gjithë rrjeti kundër Beatrix, reagon nëna e këngëtares

Beatrix Ramosaj me Donald Veshajn pranuan publikisht se kishin pëlqim për njëri-tjetrin dhe mbrëmë dhanë edhe puthjen e parë. Por pas kësaj puthje, i...

Durrës/Xhaxhai 50-vjeçar në një lidhje dashurie me mbesën 27-vjeçare

Një personazh që njihet në Durrës, 50-vjeç, është vënë në pranga pas denoncimit nga mbesa e tij, sepse ai nuk pranonte që ti jepnin...

Çudit Sazan Guri: Kam puthur plaka qëllimisht dhe nuk jam infektuar

Në një kohë kur shqetësimi është rritur pas shtimit të rasteve me variantin Omicron, ambientalisti Sazan Guri është shprehur kundër masave anti-covid. Ai e...

Varianti Omicron/ Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Zyrtarët nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) thonë se numri i vendeve që raportojnë zbulimin e variantit të ri Omicron "po rritet çdo ditë",...