E diel, 28 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

“Fluks kallëzimesh”/ SPAK kërkesë për prokurorë shtesë, KLP një “vesh shurdh”

Arben Kraja, në cilësinë e kreut të Prokurorisë së Posaçme i është drejtuar Këshillit të Lartë të Prokurorisë me një kërkesë për shtimin e stafit me dy prokurorë të tjerë. Sipas tij, në SPAK ka një fluks kallëzimesh dhe është e pamundur të përballohen me vetëm 10 prokurorë që ka në dispozicion aktualisht kjo strukturë.

Për këtë arsye, Kraja ka kërkuar dhe dy prokurorë të rekomanduar shtesë.

Nga ana tjetër, KLP-ja duket se ka bërë një “vesh shurdh” për kërkesën e SPAK. Në mbledhjet e fundit që kjo strukturë ka zhvilluar kërkesa e SPAK-ut nuk është përfshirë në rendin e ditës.

Pak javë më parë KLP ka komanduar në SPAK dy prokurorët Vladimir Mara dhe Dritan Prençi, me kërkesë të Krajës, duke e çuar në 10 numrin e prokurorëve të strukturës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...