E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

kerkese

Maskat me detyrim, rritet kërkesa për blerje në farmacitë e kryeqytetit

Deklarata e Kryeministrit Edi Rama dhe Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu se nga e enjtja e kësaj jave maskat do të jenë një detyrim...

Astrit Patozi: Bindja Demokratike dërgon në kushtetuese kodin e Edi Ramës

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Parozi e konsideron votimin e ndryshimeve të Kodit Zgjedhor në parlament një akt burracak dhe të papranueshëm të...

Fifi kërkesë publike presidentit Meta

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Filloreta Raci, e njohur me emrin e artit si ‘Fifi’, i ka bërë një kërkesë publike presidentit Ilir Meta. E...

“Dosja 339”, Gjykata e Posaçme e Apelit rrëzon kërkesën e dy ish-komisionerëve

Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar kërkesën e dy ish-komisionerëve zgjedhorë në Shijak, Ramiz Tuda dhe Bujar Sula për ndryshim të masës së...

Klemend Balili i nis një kërkesë Gjykatës Penale të Elbasanit

Klemend Balili ose i ashtuquajturi “Eskobari i Ballkanit” i prangosur në janar të vitit 2019 akuzohet si kreu i një grupi kriminal që merrej...

SPAK dorëzon kërkesën për konfiskimin e 11 pasurive të “të fortëve”

Ditën e sotme, Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka depozituar 11 kërkesat e para për konfiskim të pasurive që rrjedhin nga aktivitete kriminale. Raportohet se...

OFL i dërgon formularin dy emrave të njohur në Tiranë

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë dy personave të dënuar për vjedhje me armë dhe armëmbajtje pa leje...

Opozita e re depoziton në Kuvend kërkesën me 29 firma për ndryshimin e Kushtetutës

Opozita parlamentare ka depozituar në Kuvend kërkesën për rishikimin e Kushtetutës, lidhur me ndryshimin e sistemit dhe hapjen e listave. Për ndryshimin e ligjit themeltar...

KLGJ nis shqyrtimin e kërkesës së presidentit për Ardian Dvoranin

Këshilli i Lartë Gjyqësor nis të shqyrtojë shkresën e Presidentit të Republikës lidhur me përfundimin e detyrës së Ardian Dvoranit si gjyqtar i Gjykatës...

Pas takimit me Ramën, Rudina Hajdari bën një kërkesë

Pas takimit me kryeministrin Edi Rama, deputetja Rudina Hajdari bëri kërkesë për lista të hapura. Ajo theksoi se Kreu i Qeverisë duhet të shikojë listat. “Nuk...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...