E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

kërpudha

“Baza në Hënë”/ NASA zbulon idenë revolucionare: Tullat prej kërpudhe (VIDEO)

asa ka arritur në një ide që mund t’i japë një hov të jashtëzakonshëm kolonizimit të planetëve. “Tullat prej kërpudhe”, është ideja e NASA-s...

Studim/ Kërpudha me helm merimange, mënyra e re për të luftuar malarien

Hulumtuesit kanë zhvilluar një armë të re në luftën kundër malaries - një kërpudhë e projektuar gjenetikisht e cila përdor një gjen i cili...

Prishi kërpudhën e Ramës, Florenc Hoxha shtrohet me urgjencë në Spitalin Ushtarak

Ish-kreu i Policisë Bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha, ka përfunduar në Spitalin Ushtarak. Pretendohet se ndaj Hoxhës mund të ketë vazhduar ushtrimi i dhunës edhe...

Protestuesit shembin kërpudhën, ja reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar ndjesë artistit Carsten Holler për shembjen e kërpudhës pranë Kryeministrisë. Pas situatës së tensionuar, ku qytetarët të rebeluar shkëputën...

800 të sëmurë dhe 11 të vdekur nga helmimi me kërpudha në Iran

Mbi 800 njerëz janë helmuar pasi kanë ngrënë kërpudha të egra toksike në perëndim të Iranit. Një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë tha se, për...

Kush janë simptomat e hipertensionit, si iu vjen në ndihmë kërpudha

Simptomat e larta të presionit të gjakut mund të jenë të tilla si: dhimbje koke e rëndë, lodhje, rrahje zemre të parregullt dhe gjak...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT