E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

“Mjeku me cigaren në gojë”, Braçe: Bravo i qoftë kujtdo që denoncon

Erion Braçe ka reaguar pas pamjeve filmike të denoncuara nga emisioni “Fiks Fare” lidhur me vaksinat kundër covid, që shteti i ofron falas, po në shtet i blen me lekë. Drejtori i Qendrës Shëndetësore Luz i Vogël në Kavajë, ka dhënë vaksinën Pfizer për një qytetar nga Tirana, kundrejt dhënies së rryshfetit. Socialisti Erion Braçe ka reaguar i revoltuar për rastin e denoncuar, ku shfaqej me zë dhe figurë drejtori i qendrës shëndetësore duke shitur për 50 mijë lekë të vjetra vaksinën Pfizer.

Gazetarët e emisionit ‘Fiks Fare’, kanë denoncuar këtë skandal me zë e figurë, teksa kanë biseduar jo vetëm me drejtorin e kësaj qendre, por edhe me infermieret që punonin aty. Njëra prej tyre ishte bashkëshortja e drejtorit, e ngarkuar me detyrën e përgjegjëses së procesit të vaksinimit. Braçe thotë se kjo histori duhet të marrë fund menjëherë.

Statusi

NEVERI!

Nuk i di rrethanat dhe se si ka ndodhur ne te vertete ne kete rast;

POR SHITJA E MUNDESISE

PER TU VAKSINUAR ESHTE E NEVERITSHME!

Pamjet e bejne edhe me shume te tille-nje mjek me cigare ne dore e ne goje, kurre me bluzen e bardhe ne ecejaken e tij nga qendra shendetesore ne kafene e anasjelltas.

KJO HISTORI DUHET TE MARRE FUND MENJEHERE!

Nderkohe asnje i tille,

nuk mund te njollosee rrezoj perdhe punen e jashtezakonshme te shumices derrmuese te mjekeve e infermiereve, sanitareve te qendrave shendetesore;

JANE ATA QE NE ME SHUME SE NJE VIT E GJYSEM JANE HERONJTE E VERTETE TE NJE BETEJE TE RREZIKSHME EDHE PER JETET E TYRE!

VO: eshte bere banale por ja vlen ta them: bravo i qofte kujtdo qe denoncon, nga qytetari deri tek gazetari i #FiksFare

Lexo edhe :   Pika vaksinimi në Universitete/Rama thirrje studentëve: Vaksinimi i detyrueshëm

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...