E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Etiketa

kengetar

Këngëtari shqiptar tregon kërcënimet, pse u shfaq me fustan në festival (VIDEO)

Këngëtari Durim Morina i njohur me emrin artistik ‘Mirudi’, merr pjesë këtë vit në “Festivalin e Këngës” me këngën “Nëse vdes”. Ai ka marrë kërcënime...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...

Zbardhen detajet si u arrestua këngëtari i njohur, udhëtonte me “Range Rover”

Një këngëtar i njohur grek është kapur me armë dhe drogë, të cilat i mbante të fshehura në mjetin e tij. Mediat greke shkruajnë...

“Nuk luftoj me fatin”, Ardian Trebicka flet për ndarjen nga bashkëshortja

Këngëtari i njohur Ardian Trebicka, si rrallë herë ka rrëfyer se është ndarë me bashkëshorten pas 30 viteve së bashku. Detajet nga jeta e tij...

“Më kanë shkelur çdo ditë të jetës”, Flori Mumajesi habit me deklaratën e tij për ditëlindje

Flori Mumajesi ka festuar ditëlindjen e tij, por një mesazh mjaft domethënës ai e ka shpërndarë në rrjetet sociale, si për ti dhënë goditjen...

Infektohet këngëtari shqiptar: Jam izoluar, po marr mjekimin në shtëpi

Këngëtari Art Abazi ka konfirmuar se është infekrtuar me koronavirus. Lajmin e ka përcjellë vetë ai me anë të një postimi në rrjetet sociale. Pasi...

Ndërron jetë këngëtari i njohur, themeluesi i Rock’n’Roll

Këngëtari i njohur Little Richard është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare. Ai konsiderohet si një ndër themeluesit e muzikës “Rock’n’Roll”. Revista “Rolling Stone” shkruan se...

Këngëtari shqiptar i infektuar me koronavirus

Një këngëtar shqiptar ndodhet në mesin e të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Këngëtari Muhamet Sejdiu është një nga dy të infektuarit me koronavirus...

Maluma do vijë në Tiranë, zbuloni kur do mbahet koncerti

Këngëtari me famë botërore, Maluma, do të mbajë një koncert madhështor në Tiranë. Me siguri jeni të gjithë kuriozë të dini se kur do të...

Këngëtari i njohur pëson atak kardiak në skenë, shokohen fansat

Këngëtari Greg Page, i cili është pjesë e grupit muzikor “The Wiggles” ka pësuar një atak kardiak gjatë kohës kur po jepte një shfaqje...

Të fundit

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...

Letra e Ambasadës Franceze për Ramën, shpërthen Basha

Kryedemokrati Basha ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rreth procesit të vaksinimit. Basha shprehet se...

Kosova po e bën Vettingun, po ne

Nga: Mentor Kikia Para pak javësh shkruajta një për një hipotezë, apo një “skenar konspirativ”, që kishte të bënte me Vettingun politik në Kosovë. Sot...

Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 persona. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, 5 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19:...