E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

“Deri të dielën do digjet Tirana”, Zhaku mbështet Stresin: Është si shpirt

Kërcënimit të Stresit, iu përgjigj sot kryeministri Rama, ku tha se ta harrojnë për të dhënë dorëheqjen Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Një ditë më parë, reperi Stresi kërcënoi Ardi Veliun, se nëse nuk jepte dorëheqjen deri ditën e dielë, do të digjej Tirana. Madje ai nuk e la me kaq, pasi shkruante se do të shkonte në Surrel nëse donin.

Kjo deklaratë e bujshme është diskutuar në emisionin “Shqipëria Live”. Në një lidhje “Skype” nga Gjermania, Inida Kreuz e njohur nga të gjithë si Zhaku, tha se e mbështet Stresin. Ajo u shpreh se çfarë po ndodh, është një shenjë revolte.

“Stresi është si shpirt. Edhe unë kam bërë një deklaratë të fortë. A do të thotë se unë jam kriminele? E gjithë kjo është në shenjë revolte. Ata fëmijë që i ka marrë policia, janë të lindur në tranzicion, dhe pa të ardhura”, tha Zhaku.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...