E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Zbardhen detajet si u arrestua këngëtari i njohur, udhëtonte me “Range Rover”

Një këngëtar i njohur grek është kapur me armë dhe drogë, të cilat i mbante të fshehura në mjetin e tij. Mediat greke shkruajnë se është arrestuar mbrëmjen e djeshme, në periferi të Athinës këngëtari i njohur grek Notis Sfakianakis, pasi gjatë kontrollit në makinë iu gjet 2 gr kokainë dhe një pistoletë.

Prangosja e tij u bë rreth orës 20:00, kur policia gjatë kontrolleve për masat anti covid ndaloi rastësisht një makinë luksoze, pa e ditur që ishte këngëtari.

“Unë i kam për sigurinë time”, mësohet se ka thënë Notis Sfakianakis, i cili është treguar plotësisht bashkëpunues me policinë. Ai u dërgua në Departamentin e Sigurisë Argyroupoli – Elliniko, ku u zbulua se armën që zotëronte e kishte pa leje.

Një pikë kontrolli e ngritur për shkak të masave anti-covid, pa mjetin luksoz “Range Rover”, të kalonte dhe e ndaloi për një kontroll rutinë, pa e ditur aspak se kush ishte brenda tij. Ylli i muzikës hapi krahun, dhe iu bind urdhërit të efektivëve.

Ai dorëzoi dokumentet e makinës, por njëri prej policëve pikasi një qese në sediljen e pasme të makinës dhe i kërkoi këngëtarit që ta hapte.

“Hape qesen”, mësohet të ketë thënë polici. Artisti i njohur grek do të përballet me akuzën e ‘posedimit të lëndëve narkotike’ dhe ‘armëmbajtje pa leje’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...