E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

kembe

Joe Biden pëson frakturë të lehtë në këmbë

Presidenti i zgjedhur, Joe Biden, ka pësuar dy thyerje të lehta në këmbë, ndërsa po luante me një nga qentë e tij të dielën....

Lideri i Koresë së Veriut me “një këmbë në varr”? Si qëndron e vërteta

Sipas “Daily NK”, një azhornuesi të zhvillimeve më të fundit në Korenë e Veriut, që operon nga Koreja e Jugut, Kim Jong-un i është...

6 muaj për të mbërritur në këmbë në Shqipëri, siriani tregon ëndrrën e tij

Një sirian 24-vjeçar ka treguar për “Top Channel” historinë e tij plot vuajtje, pasi iu desh të largohej nga Siria. Abdel Lotfi, ndodhet në vendin...

Video/ 32-vjeçarja ngrihet në këmbë pas 3 vitesh paralizë, terapisti: Si ndodhi mrekullia

Në programin online “Fol me psikologen” me autore Ervisa Lulën është rrëfyer historia e pedagoges së Universitetit të Maqedonisë Sara Miftari Sadikit. Sara me profesion...

Foto/ “Ngriti në këmbë” policinë, shkodrani anëtar i grupit “Bajri”

Arrestohet në Komunën e Parisit një anëtar i grupit 'Bajri' në Shkodër. Ai është Barush Bregu 33 vjeç, ndërsa Report Tv ka siguruar foton...

Tentoi të futet në bazën ushtarake, qëllohet me plumb në këmbë

Një person është plagosur nga ushtarët e Maqedonisë së Veriut, pasi tentoi të hyjë në bazën kryesore ushtarake të vendit. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, rojet...

“Duhet ti futesh detit në këmbë”, Berisha këshilla Bashës: Do të kërkojnë falje

Lulzim Basha, është shfaqur optimist para anëtarëve të Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar, duke theksuar se pas djegieve të mandateve opozita është shumicë absolute. Për...

Rudina Hajdari ngre parlamentin në këmbë, Ruçi: U prehshin në paqe

Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka kërkuar që deputetet në sallë ta mbajnë një minutë heshtje në nder të masakrës së 2 prillit...

Tirana ‘me një këmbë’ në gjysmëfinale, Ngo bën diferencën (Video)

Tirana ka mposhtur Laçin me rezultatin e thellë 3-0 në ndeshjen e parë cerekfinale të Kupës së Shqipërisë të zhvilluar në stadiumin “Selman Stërmasi”....

Margarita Xhepa në gjendje të rëndë shëndetësore: Do Zoti e kaloj me sukses!

Aktorja e vlerësuar e skenës shqiptare Margarita Xhepa, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, e për pasojë do t’i nënshtrohet ditën e premte një...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...