E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Margarita Xhepa në gjendje të rëndë shëndetësore: Do Zoti e kaloj me sukses!

Aktorja e vlerësuar e skenës shqiptare Margarita Xhepa, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, e për pasojë do t’i nënshtrohet ditën e premte një operacioni në këmbë.

Në një bisedë telefonike për “Shqiptarja.com”, Xhepa ka konfirmuar se është në pritje të operacionit.

“Sot mora analizat e gjakut, sepse jam në pritje të operacionit. Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”. E njohur për natyrën e saj optimiste, aktorja tha më tej: “Të premten do të hyj në operacion dhe do Zoti e kaloj me sukses”, tha aktorja.

Aktorja 87-vjeçare, e cila ka krijuar mbi 150 role në teatër, ka punuar vetëm gjashtë muaj më parë për xhirimet e filmit artistic “Bolero në vilën e pleqve”, bazuar në romanin e shkrimtarit Fatos Kongoli.

Si protagoniste në të, Margarita Xhepa denoncon diskriminimin që i bëhet gruas.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...