E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

jeta

Ushqimet që mbrojnë shëndetin e trurit dhe rrisin jetëgjatësinë e njeriut

Gjithnjë e më shumë studime e vënë theksin tek ndryshimi në stilin e jetës për të mbrojtur trurin dhe trupin tonë nga sëmundje të...

Fati i zi që na e paskëshin falur jetën. T’ua japim tani?

Në fakt, jetën nuk na e falën këta, por ua morëm për duarsh; dhe tani nuk e dimë a ishte fat i zi për...

Si është jeta personale e një agjenti të CIA-s?

Si është jeta personale e një agjenti të CIA-s? Megjithëse kultura pop i përshkruan ata zakonisht si tipa të vetmuar alla Xhejms Bond, shumë agjentë...

Jetonte në kamion, nuk fliste me të atin: Jeta e çuditshme e Donald Trump Jr

Ai nuk ka pasur një marrëdhënie të mirë me babanë e tij të famshëm, por që kur Donald Trump Sr. u bë president i...

Të gjitha provat e jetës aliene të zbuluara gjatë vitit 2020

Ne, njerëzit këtu në Tokë,pyesim shpesh nëse jemi apo jo të vetëm në Univers. Megjithëse kësaj pyetje nuk iu dha një përgjigje prerë këtë...

Të tallesh me vdekjen sepse s’kupton jetën

Nga: Ben Andoni Vdekja përbën një subjekt të vështirë për t’u përballur. Kryesisht për njerëzit, që nuk e kanë ndjerë ende trokun e saj të...

Myrto Uzuni, djali që lante enët në Greqi dhe nuk paguante as 12 euro në muaj

Myrto Uzuni është një shembull i qartë sesi vështirësitë mund të tejkalohen dhe se asgjë nuk është e pamundur. Djaloshi nga Uznova, i rritur...

Universi i vetmuar: A është jeta në Tokë thjesht një “shpërthim” fatlum?

Kur fizikanti dhe autori Stefën Ueb ishte fëmijë në vitet 1960, njerëzit më në fund po arrinin të udhëtonin përtej Tokës. Satelitët nisën të...

Raporti i OBSH: Ja ku ju rrezikohet më shumë jeta

Pandemia e koronavirusit e ka shtuar rrezikun për emigrantët. Ajo e ashpërson edhe më shumë jetesën e afër 80 milionë refugjatëve dhe të dëbuarve...

Ndarja nga jeta e profesor Sabit Brokaj, Shkëlqim Hajdari: I shërbeu njerëzve dhe iku i bardhë nga kjo botë

Ditën e sotme ka ndërruar jetë profesori Sabit Brokaj, në moshën 78-vjeçare, pas një ataku kardiak. Lidhur me humbjen e tij ka reaguar edhe...

Të fundit

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...

Ankimimet në KQZ / PD dhe LSI kërkojnë përsëritje zgjedhjesh. Ja qarqet

Përfaqësues ligjorë të Partisë Demokratike kanë ankimuar në KQZ sot ankesat e tyre lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Dosje voluminoze për një numër...

Portieri / Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti, ai luan finalen e Championsit

E tija është një histori e pabesueshme, plot dështime, sakrifica ... arritje Në moshën 14 vjeçare, Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti: kështu...

Vdekja e tri familjarëve nga Gjilani, ja çfarë deklarojnë “Manza” dhe QSUT

Drejtori i  Spitalit të Manzës, Dr Anesti Konduri, në një reagim për mediat lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani...