E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Etiketa

Jarinjë

Protestuesit serbë në Jarinjë brohorasin “Serbia, Serbia”

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është larguar nga pika kufitare në Jarinjë, po ashtu edhe kamionët. Në kohën kur po ndoshte largimi i...

Reciprociteti për targat, sot pritet zhbllokimi i dy pikave kufitare

Në Jarinjë dhe Bërnjak ka nisur largimi i barrikadave. Mëngjesin e sotëm, në afërsi të këtyre dy pikave kufitare janë parë pjesëtarë të misionit...

Vendimi i fundit/ KFOR-i do vendoset për rreth dy javë në Jarinje dhe Bërnjak

Pas dy ditësh diskutimi në kuadër të dialogut në Bruksel është konkretizuar marrëveshja Kosovë-Serbi, për targat e automjeteve të cilat hyjnë në territorin e...

Çështja e targave/Tre pikat e ‘marrëveshjes’ në Bruksel

Kosova dhe Serbia kanë arritur dakortësinë, për çështjen e targave në Bruksel. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka konfirmuar se është arritur një draft...

Ushtria serbe tërhiqet nga afërsia e kufirit me Kosovën

Ushtria serbe e cila gjendej në afërsi të Jarinjes në Rudnicë, është tërhequr nga aty dhe është zhvendosur në Rashkë. Edhe ditën e djeshme,...

“Serbia është me ju”, Vuçiç falenderon protestuesit në Jarinje e Bërnjak

Rrugët në veri janë të bllokuara, për shkak të reciprocitetit të targave, por Vuçiç ka vetëm falenderime për serbët që kanë kryer këtë akt....

Serbia nuk ndryshon qëndrim/ Kurti: Të reagojë faktori ndërkombëtar

Marrë shkas nga situata në veri, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se faktori ndërkombëtar nuk duhet ti mbyllë sytë para nxitjes së...

Serbët mbajnë të bllokuara rrugët në Jarinje e Bërnjak

Prej mëngjesit të së hënës, rrugët që të dërgojnë drejt dy pikave kufitare në veri, në Jarinje e Bërnjak vijojnë të jenë të bllokuara. Shpesh...

Tensionohet situata/ Vazhdon bllokimi i rrugës afër pikës kufitare në Jarinje

Qeveria e Kosovës nisi dje me zbatimin e reciprocitetit, duke vënë targa të përkohshme për mjetet me targa të Serbisë që hyjnë në territorin...

Vizita e zyrtarëve serbë, Policia e Kosovës u ndalon hyrjen në Jarinjë

Përmes një njoftimi për mediet, Policia e Kosovës ka njoftuar nxjerrjen e forcave të shumta të policisë në Jarinjë, për t’iu ndaluar hyrjen në...

Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...