E enjte, 28 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Etiketa

izolim

Pandemia/ Austria vazhdon izolimin deri më 7 shkurt

Austria e ka zgjatur masën e izolimit deri më 7 shkurt, teksa autoritetet shprehen të alarmuar për rritje të rasteve për shkak të varianteve...

Merkel merr vendimin e vështirë pas konsultimeve disa orësh me krerët e lartë

Në krizën e koronavirusit, kancelarja kristiandemokrate Angela Merkel dhe kryeministrat e landeve vendosën për masa më të rrepta kufizuese: Federata dhe landet do të...

Koronavirusi i ri/ Britania e Madhe në izolim për herë të tretë

Britania e Madhe ka hyrë në një mbyllje totale nga dita e sotme deri në mes të muajit shkurt. Në një deklaratë për mediat,...

Qeveria greke shtrëngon masat, ja deri kur do zgjasë izolimi

Pavarësisht se kushtet epidemiologjike janë përmirësuar, qeveria greke ka marrë vendimin për të shtrënguar masat. Nga nesër, në 6 në mëngjesit deri të hënën...

Izraeli futet në izolim për herë të tretë

Nëse Franca po rishqyrton situatën lidhur me izolimin për herë të tretë, Izreali ka shtrënguar masat sërish. Ndodhur në kushtet kur kurba e infektimeve...

“Po shikojmë situatën”, ministri francez paralajmëron izolim për herë të tretë

Nëse rastet e infektimit me Covid-19 në Francë nuk do kenë një ritëm në zbritje, atëherë autoritetet shëndetësore do e shohim si të mundshme...

Pas orës 20:30 në karantinë, policia kalon në shërbim të përforcuar

Policia e Shtetit ka rikujtuar edhe një herë qytetarët për masat kufizuese që nisin që sot. Nisur nga situata e krijuar për shkak të...

Vendimi/ Sot hyjnë në fuqi masat e reja shtrënguese

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja shtrënguese, për parandalimin e pandemisë. Sikundër është njoftuar edhe më herët nga Komiteti Teknik, nga sot...

Covid-19 i ndryshuar dhe ‘izolimi’ i britanikëve

Gjermania e disa shtete të BE kanë kufizuar transportin me Britaninë e Madhe, për shkak të variantit të ri të koronavirusit. Të mërkurën Franca...

Izolimi jep rezultat në Kosovë, 271 raste të reja në 24 orët e fundit

Në Kosovë, situata duket se po shkon drejt përmirësimit. Masat izoluese kanë dhënë rezultatet e pritshme. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.066...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...