E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

ISHP

Kush i dhuroi vaksinat? Fico: Donatori ka kërkuar që të ruhet kofidencialiteti

Teksa në vendin tonë mbërritën 975 vaksinat e para anti-covid të kompanive Pfizer dhe Biontech, mister ngelet vendi donator që ia bëri këtë dhuratë...

Testet e shpejta, drejtoresha e ISHP-së: Do kryhen te mjeku i familjes

Teksa sot ka nisur aplikimi i testeve të shpejta, drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico tregoi se si do të procedohet në këtë fazë, si...

Testet e shpejta/ Tomini: Të bëhen brenda 5 ditëve të shfaqjes së simptomave

Duke nisur nga e hëna në Tiranë do të nisë aplikimi i testit të shpejtë i antigenit për të gjithë ata qytetarë që kanë...

Covid-19/ Shefja e epidemiologjisë: Mos hezitoni shtrimin në spital

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini thotë se vendi ndodhet në një rrisk të shtuar, në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid-19. Sa i...

Vendimi i mbylljes pjesërisht të shkollave: Shefja e ISHP, Fico tregon arsyet

Ditën e sotme, Ministrja e Shëndetësisë, Manastirliu deklaroi vendimin për mbylljes e pjesshme të shkollave, me një kombinim të mësimit online dhe atij fizik. Shefja...

“Kurba po rritet”, Silva Bino ngre alarmin: Situata është shqetësuese

Shefja e epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino e ftuar në ‘Open’, ka ngritur alarmin për situatën e korona.virusit në vend, ndërsa ka theksuar se...

A do të karantinohet Shqipëria? Flet drejtoresha e ISHP-së

Komiteti Teknik i Ekspertëve po monitoron me vëmendje situatën e COVID 19, teksa pak më parë zhvilloi një konferencë për mediat. Gjatë fjalës së...

Ish-drejtori i ISHP-së denoncon: Antibiotikët po shiten si karamele në farmaci

Tema e menaxhimit të situatës pandemike, çdo ditë krijon boshllëqe për debate të forta në arenën politike të vendit dhe jo vetëm. Ish-drejtori i Institutit...

Shefja e Epidemiologjisë, Tomini: Presim rritje të rasteve me Covid

Vala e dytë e Covid-19 ka prekur edhe Shqipërinë, ku në 24 orët e fundit u regjistruan 321 raste të reja dhe 9 viktima. Shefja...

Drejtoresha e ISHP-së: Covid nën kontroll, mosha e 3-të ‘shembull’ për maskat

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico ka folur në lidhje me situatën aktuale të krijuar prej pandemisë Covid-19, duke thënë se gjërat janë nën kontroll...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...