E premte, 3 Prill, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Isa Mustafa

Prishja e koalicionit/ A do i tërheqë Mustafa ministrat e LDK-së nga qeveria

Mbrëmjen e kaluar u prish koalicioni VV-LDK si pasojë e mocionit të mosbesimit që u propozua nga Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa...

Zbardhet letra/ Mustafa-Kurtit: Hiqe taksën, prezenca e SHBA-së është jetike për vendin

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka qartësuar edhe një herë situatën se si ka ardhur deri tek mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Me...

Prishja e koalicionit, Isa Mustafa takohet me Ramush Haradinajn

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka filluar sot takimet me kryetarët e partive për të kërkuar mbështetjen e tyre për mocionin...

Kryemadhi përshëndet arritjen e marrëveshjes mes Vetëvendosjes dhe LDK-së

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e arritur mes Vetëvendosjes dhe LDK-së. Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi uroi dy...

Grenell mbërrin në Kosovë, fillon darka me Thaçin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po zhvillon një takim me emisarin special të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell. Mediat kosovare bëjnë...

Qeveria e re/ Thaçi: Vendimi për mandatimin e Kurtit është në tavolinën time

Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që...

Publikohet letra që Albin Kurti i dha sot Isa Mustafës

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë publike letrën që Albin Kurti i ka nisur Isa Mustafës, kreut të LDK-së. “Gazeta express” shkruan se Kurti i ka thënë...

Mustafa përkulet para të rënëve: Masakra e Reçakut, krimi që tronditi botën

Sot, në Reçak të Kosovës përkujtohet 21 vjetori i Masakrës së njohur botërisht si masakra e Reçakut, një nga krimet më monstruoze të regjimit...

Vjen reagimi i LDK-së pas takimit të Mustafa-Kurti

Ka ardhur edhe reagimi i parë pas takimit të sotëm mes dy liderëve të partive kryesore në Kosovë, Albin Kurti dhe Isa Mustafa. Mediat kosovare...

Përfundon takimi mes Kurtit dhe Mustafës, nuk dihet ende nëse ka një marrëveshje

Ka përfunduar takimi i sotëm mes kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe liderit të LDK-së, Isa Mustafa. Ky takim u bë në lidhje me arritjen...

Të fundit

27 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë konfirmuar 27 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total të...

Mbërrin ‘Corona’, filmi i parë në lidhje me koronavirusin

Sallat janë të mbyllura, por kinemaja mendon për koronavirusin. Ka mberritur filmi i parë për Covid-19. Nga regjisori iranian Mostafa Keshvari, i cili jeton në...

Seanca për Saimir Tahirin më 9 prill, pa publik dhe media

Gjykata e Apelit ka caktuar datën 9 prill, për seancën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Bashkë me Tahirin, seanca do të jetë dhe...

Rama njofton vendimin e fundit, ja çfarë pritet të ndodhë nga nesër

Sikundër fundjava e shkuar, edhe këtë javë të gjithë banorët në vend do të izolohen në shtëpi nga e shtuna në mesditë e deri...

COVID-19 “gjunjëzon” botën, autoritetet në Itali shtojnë masat drastike

Me gjasë, izolimi në Itali mund të zgjatet deri më 16 maj. Sipas ekspertëve, këto janë ditë vendimtare për të kuptuar ecurinë e kurbës...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT