E shtunë, 12 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Pësoi humbje të thellë në zgjedhje, jep dorëheqjen Isa Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të japë dorëheqjen nga posti, pas rezultatit të partisë së tij në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.

Në një konferencë për media në Prishtinë, Mustafa u shpreh se së shpejti, Kuvendi i LDK-së do të zgjedhë kryetarin e ri.

“Rezultati është shumë i keq për LDK-në. Është një rezultat që nuk e kemi pritur fare Vota e qytetarëve është ajo që respekohet dhe në shenjë të respektimit të kësaj vote dhe të hapjes së rrugëve të mëtejshme për riorganizim të LDK-së, unë sot e kam njoftuar kryesinë se do ta thërrras Kuvendin e LDK-së për zgjedhjen e kryetarit të ri të LDK-së, në një përiudhë shumë të shpejtë kohore”, tha Mustafa.

Sipas rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, LDK-ja ka dalë partia e tretë në zgjedhjet parlamentare të së dielës.

Ajo ka fituar rreth 13% të votave dhe ndodhet shumë larg partisë së parë, Lëvizjes Vetëvendosje, e cila ka siguruar rreth 47%.

Në vendin e dytë ka dalë Partia Demokratike e Kosovës, me rreth 17%.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Danimarka dhe Finlanda u rikthyen në fushë, vendimin e mori Eriksen

Kreu i federatës daneze të futbollit ka deklaruar se vetë Eriksen ka komunikuar me shokët e skuadrës me kamera dhe u ka kërkuar të...

Gjonaj paralajmëron: ”Gërdecit” dhe ”21 Janarit” do u shkohet në fund

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi se çështjet e harruara në sistemin e drejtësisë si ''Gërdeci'' dhe ''21 Janari'' janë rikthyer për shqyrtim dhe...

Për herë të shtatë e të fundit mbi Minishengenin

Nga: Genc Pollo Samiti i Ballkanit Perëndimor, që u mbajt të enjten në Tiranë, ishte një hap tjetër për konsolidimin e Tregut të Përbashkët Rajonal...

SHBA 150 milionë dollarë asistencë Ukrainës në fushën e sigurisë

Shtetet e Bashkuara po ndihmojnë Ukrainën të forcojë aftësitë e saj mbrojtëse, duke njoftuar një paketë sigurie prej 150 milionë dollarësh më pak se...

Cilat janë gjërat për të cilat njerëzit pendohen më shumë në jetë?

Nga: Adrian R.Camilleri “Psychology Today” A keni marrë ndonjëherë një vendim, për të cilin jeni penduar më vonë? Nëse po, nuk jeni vetëm. Shumica e...