E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

doreheqje

Meta: Jap dorëheqjen nëse Rama provon se kam takuar subjekte të OFL-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një meszh Asamblesë së Partisë Socialiste, e cila do të mblidhet pasditen e sotme. Meta, si...

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Jep dorëheqjen zv. Drejtori i Policisë së Tiranës

Jep dorëheqjen zëvendës Drejtori për Hetimin e Krimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, Arsen Sinomati. Mësohet se Sinomati ka dhënë dorëheqjen për arsye familjare...

Kur nuk të besojnë, as premtimin për dorëheqje

Nga Mero Baze Ilir Meta vazhdon të mos heqë dorë nga “kërcënimet” që do të japë dorëheqje. Fillimisht kërcënoi ende pa shkuar në zyrën e presidentit, ...

Jep dorëheqjen kryetari i gjykatës së Elbasanit

Zv. kryetari i Gjykatës së Elbasanit, Zihni Shahu, ka dhënë dorëheqjen nga sistemi i Drejtësisë. Që prej largimit nga vettingu të Sulejman Kurtit, Shahu ka...

Dorëhiqet nga posti drejtoresha e Sigurimeve Shoqërore Rudina Degjoni, ja kush e zëvendëson

Është dorëhequr nga posti ditën e sotme Rudina Degjoni, drejtoresha e Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor. Ende nuk dihen arsyet e dorëheqjes...

Dorëheqja e Ali Ahmetit? Artan Grubi shuan zërat

Artan Grubi ka reaguar pas lajmeve se Ali Ahmeti mund të jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të BDI-së. Ai ka sqaruar se Ahmeti nuk...

Pas shpërthimit dhe protestave masive, qeveria e Libanit jep dorëheqjen

Ministri i Shëndetësisë në Liban, Hamad Hassan, bën me dije se qeveria ka vendosur të japë dorëheqjen, pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar...

Protestat në Liban, jep dorëheqjen ministrja: Nuk përmbushëm detyrën tonë

Libani është përfshirë nga protesta të dhunshme pas shpërthimit të fuqishëm i cili i mori jetën 150 personave në Beirut. Ndërkohë, mësohet se protestat kanë...

Jep dorëheqjen zv.ministrja e Drejtësisë, flet për arsyet

Zv. ministrja e Drejtësisë Fjoralba Caka së fundmi ka dhënë dorëheqjen nga posti që mbante. Largimin e ka konfirmuar vetë Caka përmes një postimi të...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...