E enjte, 28 Janar, 2021
1 C
Tirana

Etiketa

zgjedhjet ne kosove

Moscertifikimi i Kurtit, Vetëvendosja dorëzon ankesë në Gjykatën Supreme

Lëvizja Vetëvendosje, ka dorëzuar ankesë në Gjykatën Supreme të Kosovës lidhur me vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për moscertifikimin e...

Kosovë: Aprovohet vendimi i KQZ-së, Albin Kurtit i mohohet kandidimi

Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në këtë institucion, pas moscertifikimit të listës së...

Nuk i lejohet kandidimi, Kurti: S’jam në dijeni, kryesoj listën e Vetëvendosjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është ka reaguar në lidhje lidhur me përgjigjen që Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka dhënë KQZ-së për...

Kosovë, Albin Kurtit i ndalohet kandidimi në zgjedhjet e 14 shkurtit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mund të pretendojë postin e kryeministrit, por ai nuk do të jetë në radhën e deputetëve të Kosovës...

Publikohet marrëveshja e plotë mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit (Dokumenti)

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit dhe Iniciativa e Vjosa Osmanit kanë nënshkruar sot marrëveshje për të garuar në një listë të përbashkët në zgjedhjet...

Zgjedhjet në Kosovë/ Isa Mustafa: Nuk përjashtohet qeverisja me Albin Kurtin

Kryetari i Partisë Lidhja Demokratike e Kosovës Isa Mustafa deklaroi se nuk e përjashton mundësinë e një qeverisje me Vetëvendosjen, madje dhe me Albin...

Zgjedhjet në Kosovë, Hoxhaj fton Kurtin për përballje në 5 debate televizive

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhaj tha se e vetmja parti e cila është e aftë në zgjidhjen e problemeve,...

T’ia ndalosh Kurtit të kandidojë, si t’ia vrasësh rinisë së Kosovës shpresën

Nga: Kim Mehmeti Kosova është përballë zgjedhjeve të reja parlamentare. Dhe Kosova që tani e dinë se kush do i fitojë këto zgjedhje, por nuk...

Vetëvendosja siguron 32 deputetë, dalin rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nxjerrë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në Kosovë më 6 tetor. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 32...

Pse në Tiranë nuk ka ndodhur ajo që ndodhi në Kosovë?

Nga: Mustafa Nano Zgjedhjet në Kosovë. Është një ngjarje jo tipikisht shqiptare. Në Kosovë pati zgjedhje dhe zgjedhjet shkuan normalisht, gjë që nuk para ndodh. Ajo që...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...