E martë, 31 Mars, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

LDK

Nuk votuan mocionin, Vjosa Osmani dhe Donika Gërvalla nxirren me forcë nga mbledhja e LDK-së

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës në detyrë, Vjosa Osmani dhe deputetja e LDK-së, Donika Gërvalla janë përzënë me forcë nga mbledhja e sotme e...

Ndërron jetë zyrtari i LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se ka ndërruar jetë veprimtari i kësaj partie, Murat Ajeti, shkruan “gazeta express”. Përmes një postimi në faqen zyrtare...

Prishja e koalicionit/ A do i tërheqë Mustafa ministrat e LDK-së nga qeveria

Mbrëmjen e kaluar u prish koalicioni VV-LDK si pasojë e mocionit të mosbesimit që u propozua nga Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa...

“S’e tradhtova LDK-në”/Osmani: Nuk votoj asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se nuk do të votojë asnjë mocion vetëbesimi, që sipas saj e kthen PAN-in në...

“Mocioni i mosbesimit i LDK-së, katastrofik për Kosovën dhe rajonin”

Sipas raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola von Cramon, vendimi i LDK-së për të nisur mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti, mund të jetë...

Kur do të mblidhet Grupi Parlamentar i LDK-së për mocionin e mosbesimit

Pas pak minutash, konkretisht në orën 13:00, Grupi Parlamentar i LDK-së pritet që të mblidhet për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Shefi i Grupit...

Pas shkarkimit të ministrit Veliu, LDK del nga koalicioni me Albin Kurtin

Pas shkarkimit të ministrit të Brendshëm, Agim Veliu nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti, LDK ka vendosur që të dalë nga koalicioni qeverisës. Sipas “Telegrafit”,...

Nga “Vetëvendosje” në “Vetadministrim”

Nga Mero Baze Kosova po bëhet me qeveri. Dy milionë shqiptarëve të Kosovës, ju deshën 30 ditë të vendosnin për këtë qeveri, kurse Isa Mustafës...

Marrëveshja për qeverinë e Kosovës/Berisha: Goditje fatale për trojkën tradhtare

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me arritjen e marrëveshjes mes LDK-së dhe Vetëvendosjes për formimin e qeverisë së Kosovës. Përmes një postimi në...

Komplikohet situata, Vjosa Osmani nuk pranon pozicionin e kryeparlamentares

Kandidatja për Kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, është përplasur me krerët e partisë rreth mënyrës se si kanë vendosur t’i ndajnë resorët qeveritare. Vjosa...

Të fundit

Mjekët në frontin e “luftës”, ultrasit e PSG u qëndrojnë pranë çdo ditë

Ultrasit e kampionëve të Francës po ndihmojnë stafet mjekësore në rajonin e kryeqytetit të Francës. “Collectif Ultra Paris” po shpërndajnë pije dhe ushqime për mjekët...

Ushtria amerikane do të ndërtojë mbi 340 spitale të përkohshme

Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen...

Neuer rezufon rinovimin,Chelsea hidhet në sulm

Në mes të pandemisë që ka shkaktuar koronavirus, zërat e merkatos vazhdojnë dhe shtohen dita ditës. Duke pritur të kuptojnë se kur do të...

Italia ende nuk po e merr veten, publikohet bilanci për 24 orët e fundit

U bënë ditë të tëra tashmë që Italia shënon më shumë se 800 viktima nga koronavirusi, brenda një dite të vetme. Edhe sot kjo gjë...

Koronavirusi/ Ndërrojnë jetë 2 persona në Spitalin Infektiv

Në Spitalin Infektiv kanë ndërruar jetë 2 persona si pasojë e koronavirusit. Bilanci i viktimave në Shqipëri shkon në 15. Informacionin e mësipërm e ka konfirmuar...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT