E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

gjykata e larte

SHBA, Gjykata e Lartë vendos për taksat e presidentit

Gjykata e Lartë e SHBA e bëri të qartë të enjten se një prokuror i qytetit të Nju Jorkut ka të drejtë të shikojë...

‘Zhbllokohet’ Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit

Pas një kohe të gjatë pa drejtues, tashmë është emëruar zv.kryetari i Gjykatës së Lartë. Në këtë post është zgjedhur Sokol Sadushi, i cili...

SHBA/ Gjykata e Lartë merr vendim të rëndësishëm për abortin

Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara mbrojti të drejtën për abort në një vendim të rëndësishëm, ku rrëzoi një ligj të shtetit të...

U largua nga Gjykata e Lartë e KED, kush do e zëvendësojë Ardian Dvoranin

Në Shqipëri, Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ), vendosi sot të konsiderojë të përfunduar mandatin e anëtarit të Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani. Për pasojë...

Emërimi i 3 anëtarëve të rinj në Gjykatën e Lartë, çfarë thotë Dvorani

Ardian Dvorani ka reaguar me një deklaratë për mediat, në lidhje me veprimtarinë e Gjykatës se Lartë, pas emërimit të anëtarëve të rinj. Në...

Gjykata e Lartë nis punën, shpall tre vendimet e para

Gjykata e Lartë ka nisur punën dhe ka shpallur tre vendimet e para. Mbledhja e Gjyqtarëve përcaktoi ndarjen e gjyqtarëve në kolegjet civile, administrative dhe...

Meta rinis ‘luftën’ me Dvoranin

Mbarimi i mandatit të Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë, pritet të shqyrtohet nesër në KLGJ në orën 12:00, ku do të...

Fund zvarritjeve, Ambasada Amerikane njofton nënshkrimin e marrëveshjes

Ambasada Amerikane ka njoftuar nënshkrimin mes USAID dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor Shqiptar, të një Memorandumi Mirëkuptimi për të ofruar ndihmën teknike të 35.000...

Betohen para Presidentit anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë

Ditën e sotme në Presidencë u zhvillua ceremonia e betimit të tre anëtarëve të rinj të Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushajt, Ervin Pupes dhe...

EMRAT/ Meta dekreton anëtarët e Gjykatës së Lartë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme anëtarët e Gjykatës së Lartë. Në njoftimin e Presidencës thuhet se janë emëruar anëtarë të Gjykatës së...

Të fundit

Sherri tek Partizani/ Zbulohet kush u zu me Boldorin poshtë pallatit

Ka shkuar në pesë numri i të infektuarve me COVID-19 te skuadra e Partizanit. Lajmin e ka bërë me dije klubi i Partizanit në...

Shifra të frikshme nga pandemia, 2 pacientë humbin jetën tek Infektivi

Pandemia ka mbërthyer vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sërish për shifra në rritje të të infektuarve. Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar...

Të infektuarit tek Partizani, FSHF merr vendimin final për derbin

FSHF ka marrë vendimin final për derbin Partizani-Tirana. Situata kaotike tek të kuqtë lidhur me të infektuarit me koronavirus, vuri në dyshim zhvillimin e...

Pandemia/ Bëri testin, dalin përgjigjet për vëllain e kryeministrit

Tashmë ka shkuar në pesë numri i lojtarëve të infektuar me koronavirus te Partizani, para derbit të kryeqytetit. Deian Boldor dhe Besnik Ferati ishin...

Do kandidojë për president, Kanye West raportohet se po lufton me bipolaritetin (FOTO)

Ylli i muzikës Kanye West, producent dhe sipërmarrës i njohur, njoftoi në Twitter se synon të kandidojë për president të Shteteve të Bashkuara këtë...