E enjte, 28 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Etiketa

Genc Sulçebe

Imunizimi/ Sulçebe-Bratajt: Konsulto ekspertizën shkencore

Mjeku Genc Sulçebe ka shprehur qëndrimin e tij përkundrejt deklaratës së kreut të Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i cili ka dalë kundër Akademisë së...

Mjeku Sulçebe zbulon sa vaksina i duhen Shqipërisë për përballimin e Covid-19

Mjeku i njohur, Genc Sulçebe zbuloi në emisionin “Open” se duke llogaritur gjithë shtresat vulnerabël të shoqërisë, Shqipërisë do mund t’i duhen rreth 4...

Mutacioni i Covid-19, mjeku Sulçebe: Është dyfish më i ngjitshëm

Profesori Genc Sulçebe ka treguar detaje në lidhje me mutacionin e ri të Covid-19 që ka vënë në lëvizje Europën. I ftuar në “Opinion”, Sulçebe...

Mjeku imunolog: Kemi arritur majën e përhapjes së infeksionit

Në vendin tonë është arritur maksimumi i përhapjes së infeksionit. Këtë e ka konfirmuar mjeku imunolog, Genc Sulçebe, i cili tha në ‘Dita Jonë’,...

Imuniteti i tufës?/Mjeku: Jemi larg, duhet të kapë rreth 50% të popullatës

Mjeku Genc Sulçebe, i ka mëshuar fort faktit se lufta kundër COVID 19, tashmë nuk mund të bëhet në spitale. Ai thotë se e...

A jemi në kulmin e valës së dytë të pandemisë? Flet mjeku imunolog

Në 24 orët e fundit  711 persona janë infektuar me Covid, nga 2574 testime. Tirana mbetet vatra kryesore e infektimeve të reja, ndërsa më...

Pandemia/ Mjeku Sulçebe tregon dallimin e Covid-it me gripin

Lakorja e të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19 ka shfaqur prirje rritëse në Shqipëri, dhe këto tregues kanë shkaktuar pasiguri dhe frikë në popullatë....

Mjeku imunolog: Vaksina në Shqipëri mund të vijë në muajt shkurt-mars

'Vaksina është e vetmja që mund të shkurtojë zgjatjen e pandemisë'. Është ky opinioni i mjekut imunolog, Genc Sulçebe, i cili tha në një...

Genc Sulçebe: Vështirë mbajtja e maskave

Imunologu Genc Sulçebe, u shpreh se shumica e njerëzve në rrugë nuk e mbajnë maskën dhe e sheh të vështirë implementimin e nismës së...

“Përdorimi i maskave të bëhet edhe në rrugë”, çfarë këshillon mjeku i njohur

Doktori imunolog, Genc Sulcebe, në një intervistë të dhënë për 'Report TV' ka thënë se priteshin shifrat e larta të të prekurve me COVID-19. Sipas...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...