E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Etiketa

gazetaret

Rama ua pret shkurt gazetarëve: Na lini të vazhdojmë punën!

Kryeministri Edi Rama ka sjellë në fokus debatin, protestën e gazetarëve dhe kërkesën për lirinë e mediave. Rama ka mbajtur fjalën hapëse në Pallatin...

BE-Franca kundër Ruçit/ Kuvendi reflekton me vonesë, fton gazetarët në takim

Një ditë më parë, gazetarët dolën në protestë pas vendimit të Kuvendit për t’i lënë jashtë komisioneve dhe seancave plenare. Ata e cilësuan këtë...

Gazetarët protestë para Kuvendit: Krijuat ERTV, mos krijoni GRTV!

Gazetaria e lirë është shtylla kurrizore e shoqërive të lira! Reporterët e politikës kanë protestuar sot para Kuvendit, pas vendimit për të mos lejuar...

Kuvendi i la jashtë, gazetarët njoftojnë protestë

Gazetarët e konsiderojnë si absurd vendimin e Kuvendit për t’i lënë jashtë Komisioneve dhe seancës plenare, për ti ndjekur aktivitetet nëpërmjet rrjetit të transmetimit në...

Komisionet Parlamentare pa gazetarë, reagon Meta. “Praktikat e Lukashenkos”

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me vendimin e Kuvendit për mbajtjen e Komisioneve Parlamentare pa praninë e medias. Meta e ka cilësuar të papranueshëm...

Nis vaksinimi i gazetarëve të terrenit, Manastirliu: Nesër vijojmë me policët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, dha lajmin se nga dita e sotme do të nisë vaksinimi i gazetarëve të terrenit dhe kameramanëve. “Nga sot në...

Nora Malaj: Rama të ha munë, e kam pasur shok fëmijërie

Ish-zëvendës ministrja e Arsimit, Nora Malaj, teksa ka analizuar intervistën e kryeministrit dje, thotë se dikur Shqipëria kishte burra të vërtetë ndërsa sot nuk...

Një lutje për kolegët nga Kosova, kur pyesin Berishën

Nga Mero Baze Kam një lutje për kolegët e mi, gazetarët nga Kosova, që kanë qejf të intervistojnë Sali Berishën. Nuk ju vë faj që...

Protestat në SHBA/ Gazetarët: Jemi sulmuar fizikisht gjatë kohës së demonstratave

Më shumë se 200 gazetarë kanë raportuar se janë sulmuar, plagosur apo ndaluar ose u janë shkatërruar pajisjet gjatë mbulimit të protestave mbarëkombëtare për...

Djegia e dokumenteve të tenderave, Rama shuan heshtjen

Kryeministri Edi Rama, gjatë lidhjes LIVE me gazetarët është pyetur nga ata për akuzat e PD se në Ministrinë e Shëndetësisë janë djegur kontratat...

Të fundit

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...