E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Provokon” me mandatin në krahë të ambasadorit/Qytetarët shajnë vajzën e Azem Hajdarit: O tradhtare!

Vajza e liderit të Dhjetorit, Azem Hajdari, duket se ende nuk është e bindur nëse duhet të bashkohet me vendimin e PD-së, apo do të mbajë mandatin e deputetit. Nëse ajo nuk lë mandatin, nga Partia Demokratike ka ardhur paralajmërimi se do të ndiqet i njëjti standard me Myslim Murrizin, i cili u përjashtua nga partia, pasi qëndroi në Parlament.

Demokratja Rudina Hajdari sot është shfaqur në krah të ambasadorit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca. E pyetur nga mediat, ajo ka zgjedhur që të heshtë në këtë drejtim, duke i lënë sërish kohë vetes.

Rudina ka ‘ngacmuar’ përmes statusit të radhës, ku edhe këtë herë nuk kanë munguar kritikat nga ana e qytetarëve.

Ja se çfarë ka shkruar vajza e Azem Hajdarit: “Me rastin e 8 marsit në Vaun e Dejës, për të inaguruar ‘Iniciativën për Gratë’ në Tri Komuna: Vau i Dejës, Tropojë & Pukë e mbeshtetur nga Delegacioni i BE-së. Fuqizimi i grave dhe vajzave nëpërmjet promovimit të talentit të tyre në punimet artizanale i forcon ato ekonomikisht si dhe zhvillon këto tri komuna. Gëzuar 8 Marsin!”.

Kaq ka mjaftuar, që qytetarët të shpërthenin me një mori akuzash ndaj saj. Ata e cilësojnë si tradhtare, e cila ka shkelur mbi gjakun e të atit të saj.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...