E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

ambasadori

Ambasadori palestinez në Serbi: Nuk do ta njohim Kosovën

Ambasadori palestinez në Serbi, Mohamed Nabhan, është shprehur se Palestina nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës. “Ne nuk e njohim Kosovën, jo vetëm shkaku...

U përfol për një lidhje intime me zëvendësministren, Soreca thyen heshtjen

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ka folur për herë të parë mbi aludimet mediatike se ai ka qenë në një marrëdhënie intime me zëvendësministren...

2823 të infektuar dhe 81 të vdekur/ Ambasadori flet për fatin e shqiptarëve

Ambasadori i Shqipërisë në Kinë, Selim Belortaja, në postimin e radhës në Facebook njofton se situata vijon të jetë e rëndë. Sipas tij, virusi...

Duncan Norman flet pas marrëveshjes për ‘Zgjedhoren’

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman, ka reaguar për arritjen e konsensusit për Zgjedhoren mes partive politike në Shqipëri. Në komentin...

“Arrestohet ambasadori anglez ” Teherani kërcënon Londrën: Boll me provokime

Irani kërcënoi sot të dëbojë ambasadorin britanik në Teheran, në rast të një ndonjë gabimi tjetër nga ana e Londrës, dy ditë pas arrestimit...

Pas takimit me Mustafën, ambasadori Kosnett takohet me Albin Kurtin

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett pasi ka zhvilluar një takim me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa, ka takuar kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Mësohet se takimi...

“Tërmeti”, ambasadori zbulon se sa do të dhurojnë gjermanët për Shqipërinë

Gjermania do të dhurojë 4 milionë euro për të prekurit nga tërmeti. Lajmi është bërë i ditur nga ambasadori i Gjermanisë, Peter Zingraf. Në një...

Deklarata shokuese e ambasadorit rus në Beograd: Kosova nuk është fare shtet

“Kosova është pjesë e Serbisë”, kjo ka qenë deklarata e para disa ditëve e ambasadorit rus në Beograd, Alexander Bocan Harchenko Deklarata e tij ka...

Ambasadori i Bullgarisë: Që ditën e parë të tërmetit dhamë 100 mijë euro

Ambasadori i Bullgarisë në vendin tonë, Momtchil Stoyanov Raytchevski, foli nga Bilishti për situatën dramatike, në të cilën ndodhet Shqipëria pas tërmetit tragjik të...

Ambasadori turk: Duhet të nisim sa më shpejt ndërtimin e 500 apartamenteve

Turqia do të rindërtojë 500 banesa për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Duket se zona e parë ku do të nisin...

Të fundit

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Si funksionon tranzicioni në SHBA, lëvizjet e Biden deri kur të marrë detyrën

Duke filluar nga tani e deri në inaugurimin e tij më 20 janar, Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të fillojë të ndërtojë administratën...

Nga 50 në 200 euro/ Si abuzohet me pacientët për ilaçin kundër Covid-19

Burim Gashi, 41 vjeç, të dielën është shtrirë në Klinikën Infektive në Prishtinë, pas përkeqësimit të gjendjes me koronavirus. Mjekët menjëherë i kanë thënë...

Kakërdhitë e Zagorisë, bariu i Skraparit dhe elita e gomerëve të Shqipërisë

Nga: Shpëtim Nazarko Shiko, po më thoshte një miku im i vjetër. Në Zagori, deri para pak vitesh, u krijuan kope të mëdha me bagëti....