E shtunë, 25 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

(Video) Mahnitëse, penalltia e vitit ekzekutohet në kampionatin rus

Norik Avdaljan, 22-vjeçar, lojtar i ekipit të të rinjve në Premier Ligen ruse, ka të ngjarë të mbahet mend gjatë për mënyrën e ekzekutimin e një penalltie.

Duke demonstruar aftësi mahnitëse akrobatike, ai e gjuajti penalltinë me të djathtën dhe njëkohësisht bëri një rrotullim 180 gradë në ajër.

Portieri mbeti i shtangur ose më saktë ai u mahnit nga akrobacia e Avdaljan, duke e harruar fare rolin në portë.

Avdaljan, i cili luan për Universitetin Kombëtar të Kërkimeve Teknike në Kazan, e ekzekutoi penalltinë e pabesueshme në minutën e 55 duke e kaluar në avantazh ekipin e tij (1-0) kundër rivalëve të Çeboksarjka.

Emri i tij do të ishte përsëri në tabelë 10 minuta më vonë, me një tjetër gol, ndërkohë që skuadra e tij shënoi një fitore 4-0 duke kapur vendin e tretë në Grupin e Parë të Ligës Kombëtare Studentore të Rusisë.

Përktheu: TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...