E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

“Më kanë përdhunuar 12 vjeçe, për çfarë të festoj sot?”, rrëfimi rrëqethës i beratses

Një vajzë e re, e cila mori pjesë në protestën e sotme para Ministrisë së Shëndetësisë, ka guxuar të bëjë një rrëfim të ndjeshëm e mjaft të dhimbshëm.

Ajo ka rrëfyer para dhjetëra grave se është abuzuar seksualisht kur ishte 12 vjeçe. Sot, abuzuesi është i lirë dhe vajza 17-vjeçare ka frikë të dalë në rrugë, pasi autori e kërcënon me jetë.

Rrëfimi i 17-vjeçares:

“Jam Erisa Kodra, jam nga Berati. Jam përdhunuar në moshën 12-vjeçare, autori është sot i lirë, për çfarë duhet të festoj unë sot?! Sot jam 17-vjeçe, autori më kërcënon sot me jetë, unë sot kam frikë që të dal në rrugë, kam frikë që të shkoj në dyqan. Ku është drejtësi sot”, tha ndër të tjera vajza, e cila është mbështetur masivishit me duartrokitje nga të pranishmet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: S’ka më ‘e lagu nuk e lagu’ me opozitën, s’kemi kohë

Në mbledhjen e parë të qeverisë, kryeministri Rama u ndal tek opozita. Ai premtoi se gjatë 4 viteve do duhet të behen shumë gjëra,...

“Të kërkojë falje ose të largohet”, Rama paralajmëron ashpër ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin e ri qeveritar në mbledhjen e parë, ku do të miratohen disa vendime. Rama i...

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...